30 stycznia 2023 20:40

Lodowy Puchar Świata w prowadzeniu zgarniają Louna Ladevant i Petra Klingler

W ostatni weekend rozegrano w Saas Fee (Szwajcaria) finałową rozgrywkę Lodowego Pucharu Świata. W zawodach w konkurencji prowadzenie zwyciężyli Sina Goetz i Louna Ladevant. Ten ostatni był także najskuteczniejszy w całym sezonie 2023, a wśród pań największą liczbę punktów wywalczyła Petra Klingler.

Olga Kosek walczy na półfinałowej drodze w Saas Fee

***

O sukcesie Olgi Kosek, jakim jest wywalczenie drugiego miejsca w końcowej klasyfikacji Pucharu w konkurencji na czas, możecie przeczytać tutaj: Olga Kosek druga w czasówkach w końcowej klasyfikacji Lodowego Pucharu Świata.

Olga jednak startowała także w konkurencji prowadzenie i także tutaj wypadała najlepiej wśród naszych reprezentantów. Polka zakwalifikowała się do półfinałów i wywalczyła 11. pozycję.

Olga Kosek uśmiech do kamery po starcie w Saas Fee

Olga Kosek w Saas Fee

Olga w trzech rozgrywanych w tym roku edycjach zgromadziła 100,5 pkt. (najlepszy start odnotowała w CheongSong, 8. miejsce) i ostatecznie w końcowej klasyfikacji zajęła miejsce 10.

Końcowa klasyfikacja PŚ 2023 prowadzenie kobiety:

1. Petra KLINGLER SUI 245 pkt.
  2. Sina GOETZ SUI 208 pkt.
  3. Woonseon SHIN KOR 202 pkt.
  4. Olga KOSEK POL 100.5 pkt.
Louna Ladevant, najlepszy zawodnik PŚ 2023 (UIAA/Kaspar Kellerhals)

W konkurencji męskiej także startowało kilku naszych reprezentantów. Zapunktować udało się trzem naszym reprezentanto,. Najlepsza osiągnięta pozycja to 19. miejsce Jędrzeja Jabłońskiego w Champagny-en-Vanoise.