Gdańsk zaprasza na otwarte zawody wspinaczkowe z liną. Trwają zapisy

W imieniu Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto i Centrum Sportu Akademickiego PG zapraszamy na otwarte zawody wspinaczkowe, które odbędą się w dniu 28 stycznia 2023 roku (sobota) na ściance wspinaczkowej Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Zapisy pod tym linkiem.

***

Od ostatniej rywalizacji w prowadzeniu na naszym lokalnym podwórku minęło kilka lat, pandemia również nie sprzyjała organizatorom, zatem będzie to świetna okazja, aby przypomnieć sobie dreszczyk emocji związany z wpinaniem liny w ekspres ;).

Z okazji zawodów zostaną nakręcone nowe drogi, za których ułożenie odpowiedzialny będzie Łukasz Smagała – jeden z najbardziej doświadczonych routesetterów w Polsce, często pełniący funkcję głównego konstruktora dróg PZA na zawodach rangi Pucharu i Mistrzostw Polski, a także mający na koncie układanie problemów na Pucharze Europy we wspinaczce sportowej.

✫ELIMINACJE✫

Runda eliminacyjna odbędzie się w dwóch grupach eliminacyjnych po 3 godziny każda. Eliminacje zostaną rozegrane na 5 drogach wspinaczkowych, które będą pokonywane w stylu flesz z dolną asekuracją. Trudności dróg eliminacyjnych: od V do VI.5/+ (od 5a do 7c+/8a w skali francuskiej), natomiast dla chętnych startujących w zawodach będzie możliwość wspinania się po wszystkich innych dostępnych drogach na obiekcie. Będzie to również świetna okazja do wypróbowania nowych chwytów zakupionych przez Politechnikę Gdańską kilka miesięcy temu (marki Flathold, Cheetah, Bleaustone)!

✫FINAŁY✫

Do finałów trafi sześć kobiet i sześciu mężczyzn, którzy uzyskają najlepsze wyniki w rundzie eliminacyjnej. Finały odbędą się w formule OS na dwóch nakręconych specjalnie na tę okazję drogach (po 1 dla każdej kategorii płciowej). Punktacja na drogach finałowych będzie zgodna z zasadami IFSC.

✫ZAPISY✫

Zapisy na zawody odbywają za pośrednictwem systemu Competit: https://competit.pl/zgloszenie/4783/

Więcej informacji TUTAJ.

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum