25 stycznia 2023 12:02

„Ephyra” 8C+ dla Yannicka Flohé

Jeszcze jeden boulderowy ekstrem na dziś (patrz: Gabe Lawson otwiera w Kanadzie „The Megg” 8C+), tym razem na naszym kontynencie. Niemiec Yannick Flohé powtórzył Ephyrę 8C+ w Chironico. Tego samego dnia wkosił jeszcze zaległy porachunek – sąsiedni klasyk From Dirt Grows the Flowers 8C Dave’a Grahama.

***

Ephyra zebrała już trochę powtórzeń. Stary projekt Chironico (Ticino) rozwiązał w 2019 roku Amerykanin Jimmy Webb, drugi na topie meldował się w 2020 roku Włoch Niky Ceria. Później byli Szwajcar Giuliano Cameroni i Szkot Will Bosi. Mimo że w komentarzach za każdym razem pojawia się „soft”, żaden z powtarzających nie zdecydował się na przecenę.

Yannick Flohé przy przejściu napisał (8a.nu):

Jak dotąd jeden z moich ulubionych boulderów, długie ruchy po ściskach. Ciężko wycenić, może być łatwiejsze dla wspinaczy z długimi ramionami, ale i tak potrzebuję punktów do rankingu🤑 Cztery sesje, dwa wyjazdy.

Tak wygląda Ephyra z bliska, w akcji Jimmy Webb (Mellow):
Ephyra jest drugim 8C+ w kapowniku Niemca. Notabene pierwsze padło prawie dokładnie rok temu. Na początku stycznia 2022 Flohé przeszedł Off the Wagon w wersji low start 8C+ w Val Bavona.

źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum