12 stycznia 2023 11:42

Chris Sharma i Jason Momoa zapraszają na reality show „The Climb”. Premiera dziś na HBO Max [aktualizacja]

Pierwsze wspinaczkowe reality show – tak reklamuje się „The Climb” pomysłu Chrisa Sharmy i Jasona Momoy. Premiera dziś na platformie HBO Max.

[aktualizacja] Jak się dowiedzieliśmy, premiera „The Climb” nie została jeszcze zaplanowana w Polsce. Data 12 stycznia dotycz jedynie premiery w Stanach Zjednoczonych. O premierze w Polsce HBO Max poinformuje w mediach społecznościowych, gdy tylko data zostanie potwierdzona. 

***

„The Climb” to w sumie osiem odsłon, rozłożonych na trzy styczniowe dni. Premiera pierwszych trzech odcinków już dziś na platformie HBO Max. Kolejne trzy pokazane zostaną 19 stycznia, a finałowe dwa 26 stycznia.  Producentami programu są Chris Sharma i Jason Momoa.

Czym jest „The Climb”? To reality show, w którym grupa wspinaczy amatorów przechodzi serię fizycznych i psychicznych testów, zwycięzca zgarnia niemałą sumkę, bo 100 tys. dolarów. „To było marzenie Chrisa Sharmy” – mówi jego przyjaciel Jason Momoa, aktor (ale też parający się wspinaniem), którego możecie kojarzyć między innymi z filmów Gra o tron czy Aquaman. Z kolei Sharma dodaje:

Ten  program to nie igrzyska czy oglądanie kogoś, kto wspina się po drodze 5.15. Chcieliśmy spróbować pokazać ludziom, że wspinaczka jest dla wszystkich. Chodzi o to, by wyjść z domu i się wspinać.

Do programu aplikowało tysiące kandydatów, najstarszy z uczestników ma 53 lata. Zdjęcia kręcone były między innymi w Hiszpanii – w Siuranie, Albarracín, Riglos i na Majorce. To tam uczestnicy poddawani byli testom w Deep Water Solo, wspinaczce z liną i boulderingu.

Jason Momoa:

Zakończenie serii było jedną z największych niespodzianek, jakie miałem okazję oglądać przez wszystkie lata swojej pracy w filmie. Mieliśmy okazję obejrzeć „The Climb” i cieszyć się każdą minutą. Polecamy wspinaczom i nie tylko.
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Chris Sharma i Jason Momoa zapraszają na reality show [2]
  Dziwi mnie fakt ze idea wspinaczkowego reality show nie zmaterializowała…

  12-01-2023
  Edgar Nevermore

  Premiera w Polsce [3]
  Wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie też dostępne w…

  13-01-2023
  MkkM

  Dla zainteresowanych jak to włączyć [2]
  Niestety ale w polskim HBO nie ma i pewnie prędko…

  13-01-2023
  marcheloka