23 stycznia 2023 10:21

Care Bear Traverse realizują Matteo Della Bordella i Leo Gheza

W dniach 17-19 stycznia włoski zespół w składzie Matteo Della Bordella i Leo Gheza przeszedł Care Bear Traverse. To wymagająca wspinaczka, w skład której wchodzą trzy wierzchołki masywu Fitz Roya  (3405 m).

Care Bear Traverse w masywie Fitz Roy (fot. FB Matteo Della Bordella)

Care Bear Traverse w masywie Fitz Roy (fot. FB Matteo Della Bordella)

***

Care Bear Traverse jako pierwszy pokonał w 2008 roku amerykański zespół w składzie Dana „Mad Dog” Drummond Freddie Wilkinson. Trawers przechodzi przez trzy wierzchołki masywu Fitz Roya: Aguja Guillaumet (ok. 2579 m), Aguja Mermoz (ok. 2733 m) oraz sam Fitz Roy (ok. 3445 m). W jego skład wchodzi m.in. słynny Filar Goretty.

Sam Care Bear Traverse stał się częścią pokonanego później wielkiego Fitz Traverse, zawierającego wszystkie szczyty masywu. To dotąd niepowtórzone wyzwanie przeszli w 2014 roku Tommy Caldwell i Alex Honnold.

Aguja Guillaumet, Aguja Mermoz, pilastro Goretta e Fitz Roy. Duemila metri di arrampicata su e giù per la skyline più…

Posted by Matteo Della Bordella on Sunday, January 22, 2023

Właśnie cały Fitz Traverse był celem włoskiego zespołu, i gdyby pogoda pozwoliła, być może udałoby się go zrealizować. Matteo pisze:

W 2,5 dnia pokonaliśmy trawers Care Bear Traverse. Mimo że mieliśmy jeszcze jedzenie i siły ze względu na złą pogodę zdecydowaliśmy się na tym zakończyć. Niesamowita wspinaczka, która sprawiła, że ​​jestem bardzo zadowolony!

To udany sezon tego zespołu w Patagonii. Udało im się wytyczyć nową drogę (Qué mirás bobo?) na wschodniej ścianie Aguja Mermoz (2730 m). Tutaj ich towarzyszem był Sean Villanueva O’Driscoll, który – przypomnijmy – w 2021 roku samotnie przeszedł Monnwalk Travers, czyli wielki Fitz Traverse w drugą stronę.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum