6 grudnia 2022 13:13

Warsztaty i szkolenia na 20. Krakowskim Festiwalu Górskim

Dwadzieścia lat minęło… Jubileuszowy Krakowski Festiwal Górski startuje już w najbliższy weekend (10-11 grudnia), a zaraz potem uruchamiamy platformę online na playkrakow.com– będzie działać przez blisko miesiąc, od 12 grudnia 2022 do 15 stycznia 2023.

***

Zajmujące prelekcje, wyśmienici goście, dobra literatura i film, wystawy, warsztaty, dyskusje, w przerwie kiermasz sprzętu outdoorowego, a na deser jeszcze impreza. Ufff! Co wybieracie? Posmakować wszystkiego będzie trudno, ale próbujcie! Czekamy na was 10-11 grudnia w Centrum Kongresowym ICE.

Partnerem Głównym warsztatów na KFG jest tradycyjnie PZU

Tradycyjnie ważnym punktem KFG, zresztą jednym z waszych ulubionych, będą WARSZTATY: wspinaczkowe, alpinistyczne, lawinowe, skitourowe oraz te z autoratownictwa, pierwszej pomocy i nawigacji, a nawet z fotografii. W jubileuszowej edycji zapraszamy na kilkanaście szkoleniowych paneli, poprowadzą je ratownicy górscy i wykwalifikowani instruktorzy. Część szkoleń będzie można obejrzeć po 19 grudnia na platformie playkrakow.com.

Warsztaty to stały i lubiany punkt KFG (fot. Adam Kokot)

Poniżej wybrane warsztaty na 20. KFG (na szkolenia z pierwszej pomocy i nawigacji Fundacji GOPR wszystkie miejsca zostały już wykupione):

Warsztaty PETZL

 • Co należy wiedzieć o zjeżdżaniu na linie. Procedury, patenty, zagrożenia, wypadki”. Prowadzenie: Maciej Ciesielski i Bogusław Kowalski.
 • „Stanowiska i asekuracja podczas wspinaczki wielowyciągowej. Czy stosowanie się do obowiązującego od wielu lat kanonu zawsze jest bezpieczne?”. Prowadzenie: Maciej Ciesielski i Bogusław Kowalski.

Bezpieczeństwo

 • „Akademia Keena: Najczęściej popełniane błędy w górach”. Prowadzenie: Rafał Król.

Skitoury

 • „10 najlepszych tras skitourowych w Tatrach, Bieszczadach, Alpach, Bałkanach i Norwegii”. Prowadzenie: Wojciech Szatkowski i Mateusz Mróz / Skitour School.
 • „Skitoury z dziećmi”. Prowadzenie: Monika Strojny / 5+ Szkoła Górska 5.
 • „Skitourowy Trawers Tatr”. Kursylawinowe.pl.

Wspinanie sportowe

 • „Warsztaty wspinaczkowe”. Prowadzenie Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Marcin Kopciński.
 • „Jak boli to rośnie – prawdy i mity o treningu wspinaczy” – MotionLab. Prowadzenie: Andrzej Mecherzyński-Wiktor.

Fotografia

 • „Świadomość kadru, czyli jak zrobić dobre zdjęcie wspinaczkowe”. Prowadzenie: Marcin Ciepielewski / Cumulus.

A także:

 • „Góry lajków, czyli o plusach i minusach mediów społecznościowych w turystyce i wspinaczce wysokogórskiej”. Prowadzenie: Waldek Niemiec i Tomasz Nodzyński.

***

Wszystko o 20. Krakowskim Festiwalu Górskim na:

Informacje o biletach znajdziecie TUTAJ.

Do 11 grudnia możecie nabyć w promocyjnej cenie Karnet VOD, który zapewnia dostęp tylko platformy festiwalowej KFG VOD na playkrakow.com.

 
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum