3 grudnia 2022 08:01

„Hidden Gems” Seba Bouina. Akt czwarty: French Yosemite

Sébastien Bouin prezentuje czwartą część swojego cyklu „Hidden Gems”. Tym razem zabiera nas do doliny Champsaur w Alpach Francuskich, gdzie odkrywa niesamowite miejsce – nazywa je French Yosemite.

***

French Yosemite – imponująca ściana, nowe linie, dobra walka i niezapomniana przygoda:
O swoim nowym odkryciu Francuz pisze między innymi tak:

Nowa ściana we francuskich Alpach jest jedną z najbardziej oszałamiających i przerażających, jakie widziałem. Wygląda jak Yosemite, ale to piaskowiec…

Podczas podróży do Céüse (w 2020 roku – red.) mijaliśmy dolinę Champsaur. Od razu zauważyłem tę ścianę. Wyglądała na tak odległą, ale wiadomo, że ciekawość może cię zaprowadzić daleko😁.

Nowe odkrycie Seba Bouina - French Yosemite, dolina Champsaur (fot. Thibaut Marot)

Nowe odkrycie Seba Bouina – French Yosemite, dolina Champsaur (fot. Thibaut Marot)

Bouin zdążył już wytyczyć na ścianie projekt, znów bardzo długi (Francuz lubi takie giganty) i bardzo trudny, tak około 9b:

Skała jest naprawdę fajna, ale wymaga doczyszczenia. To piaskowiec i pamiętam, że dużo piasku wpadało mi do oczu. Myślę, że dobrą nazwą dla nowej drogi będzie „Sandman”. Marzę o niej przed snem.

French Yosemite, dolina Champsaur (fot. Thibaut Marot)

French Yosemite, dolina Champsaur (fot. Thibaut Marot)

***

Hidden Gems to kolejny, Vintage Rock Tour, ciekawy projekt Seba Bouina. Zapowiadał go tak: „Po podróży do czasów historycznych z Vintage Rock Tour pora na ruszyć dalej, odkrywać i rozwijać trochę bardziej ten piękny sport, dodać nowe wspinaczkowe akcenty we Francji. Celem jest odkrycie ukrytych klejnotów. Znalezienie nowych, pięknych rejonów, ukrytych królewskich linii, spotkania z lokalsami i ekiperami, eksplorowanie oraz z pewnością wspinanie po tych drogach(…)”.

Dotąd w cyklu ukazały się:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum