26 grudnia 2022 19:59

„Hidden Gems” Seba Bouina. Akt piąty: Ailefroide

Sébastien Bouin prezentuje piątą część serii „Hidden Gems”. Tym razem zagląda do Ailefroide, rejonu niedaleko Briançon.
***

W ramach Hidden Gems Deb Bouin jeździ po mniej znanych, a przynajmniej rzadziej odwiedzanych przez wspinaczy rejonach. W najnowszej części Francuz wspina się w alpejskim rejonie Ailefroide, a tam w sektorze Facebook. Pisze o nim:

Ten sektor to taki mały klejnot w środku gór. Kawałek granitu, który wygląda, jakby został przecięty nożem. Drogi tu są naprawdę piękne.

Moim celem było powtórzenie kilku dróg Yanna Ghesquiera. Wśród nich była jedna trudna linia, jakiej szukałem: Crotte de Geek 9a, przecinająca całą ścianę, od lewej do prawej. Droga jest naprawdę estetyczna.

***

Hidden Gems jest drugim, po Vintage Rock Tour, ciekawym promysłem Seba Bouina. Zapowiadał go tak: „Po podróży do czasów historycznych z Vintage Rock Tour pora na ruszyć dalej, odkrywać i rozwijać trochę bardziej ten piękny sport, dodać nowe wspinaczkowe akcenty we Francji. Celem jest odkrycie ukrytych klejnotów. Znalezienie nowych, pięknych rejonów, ukrytych królewskich linii, spotkania z lokalsami i ekiperami, eksplorowanie oraz z pewnością wspinanie po tych drogach(…)”.

Dotąd w cyklu ukazały się:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum