2 grudnia 2022 08:48

Fundacja Kukuczki: rozstrzygnięty konkurs na granty finansowe Funduszu Wyprawowego

Zarząd Fundacji Kukuczki przyznał granty finansowe Funduszu Wyprawowego* 2022 tura 2, czyli okres od grudnia 2022 do maja 2023.

Uznanie znalazły 3 zgłoszenia silnych ekip udających się na bardzo ambitne sportowo cele:

  • Marek Raganowicz będzie próbował solowego przejścia zimowego nowej drogi na ścianie Trolli i to w głównym spiętrzeniu.
  • Marcin Tomaszewski i Paweł Hałdaś, co rzadko praktykowane również zimą, spróbują wytyczyć nową drogę na Grenlandii (wyspa Agpad).
  • Młoda ekipa z grupy PHS zmierzy się z Torre Egger w Patagonii, która to iglica nie ma dotąd polskiego wejścia, a przy tym w ogóle nie ma zbyt wielu wejść. W tym przypadku o dofinansowaniu zdecydował dodatkowo młody wiek aplikantów.

Projekt Jacka Czecha i Jarka Botora (nowa droga na Cerro Domo Blanco w Patagonii) został zakwalifikowany jako dofinansowanie post-factum wobec niższej nieco oceny jego ogólnej wartości, natomiast wniosek o wsparcie wyprawy zimowej na Pik Lenina nie znalazł uznania zarządu.

Ponadto zarząd Fundacji dokonał zmian w Regulaminie Funduszu Wyprawowego. Wprowadzona w pkt 3 zmiana została podyktowana potrzebą większej elastyczności w odniesieniu do ambitnych celów realizowanych w takich rejonach jak Ziemia Baffina, Patagonia czy Grenlandia, które do tej pory nie mogły być dofinansowywane.

Pełne zestawienie przyznanych grantów oraz Regulamin Funduszu Wyprawowego znajduje się na fundacjakukuczki.pl.

*Od 1 stycznia 2021 Fundusz im. Andrzeja Zawady nosi nazwę Funduszu Wyprawowego.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum