23 grudnia 2022 09:29

Drew Ruana w dachu Nomad Cave. Powstaje „Bookkeeping” 8C+

Jeszcze jedno mocne uderzenie boulderowe na koniec roku. Drew Ruana poskładał w całość kilka baldów w dachu Nomad Cave (Clear Creek Canyon). Powstało Bookkeeping z przypisaną cyferką 8C+.

Drew Ruana na ” Bookkeeping” 8C+ (fot. Nick Bradley)

Drew Ruana na ” Bookkeeping” 8C+ (fot. Nick Bradley)

***

Niedawno o superciągowym problemie w Ali Babie napisał Dave Graham (35 przechwytów w prawej części jaskini = Cassim 8C). Linia pomysłu Drew Ruany jest podobnie długa, liczy jakieś 30 ruchów, a jeśli pokombinować, można by uzyskać trudności dochodzące ponoć nawet do granicy 9A.

Bookkeeping łączy odcinki 8A, 8B+ i 8A+. Jak to wygląda, możecie zobaczyć na filmie poniżej:
Drew Ruana bardzo sprawnie porusza się w trudnościach 8C+. Tylko w tym roku otworzył Distortion, pisał o nim: „ostatni niezrobiony problem w Lincoln Cave i jak dotąd mój najtrudniejszy”. Kilka miesięcy później za najmocniejszy uznał już The Ice Knife w wersji SD w Guanella Pass autorstwa Daniela Woodsa (do Ruany należy dopiero pierwsze powtórzenie): „najdłuższy czas, jaki spędziłem nad boulderem, po 35 dniach byłem niesamowicie podekscytowany stając na topie najtrudniejszego problemu, jaki zrobiłem”.

Pozostałe 8C+ w kapowniku Amerykanina to: Sleepwalker w Red Rocks (2020 r.), Box Therapy w Rocky Mountain National Park (2020 r.), Creature from the Black Lagoon w Rocky Mountain National Park (2020 r.) i Insomniac w Mt Evans (2021 r.).

źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum