18 listopada 2022 09:08

SnowFest 2023. Mamy pierwsze ogłoszenia!

Jeden z najoryginalniej festiwali sportowo-kulturalnych w Polsce przedstawił pierwszych artystów. Już 3 i 4 marca 2023 na terenie Amfiteatru w Szczyrku będzie można posłuchać niebanalnego rapu i muzyki elektronicznej.

***

Offowy rap dla koneserów

SnowFest stawia zarówno na oldschool, jak i newschool, nie chcąc przy tym uderzać w najbardziej mainstreamową sztampę. Pierwszym wyborem jest bowiem Fisz Emade Tworzywo. Członkowie rodzinnego duetu działają ze sobą już ponad dwie dekady i pokazują, jak umiejętnie można rozwijać gatunek, mieszając go z innymi wpływami. W ich muzyce usłyszymy liczne naleciałości z jazzu, funku czy downtempa.

SnowFest będzie stał rapem także dzięki raperowi o ksywce asthma. Mowa o raperze z bardzo urozmaiconą przeszłością. Pierwszy utwór po polsku opublikował dopiero dwa lata temu, wcześniej nagrywał w języku angielskim. Mimo bycia młodym artystą (rocznik 2000) robi zaangażowaną społecznie i światopoglądowo sztukę. Jego twórczość odsłania masę pokoleniowych przywar i skupia się na aktualnych problemach świata. Jest poza trendami, wyrośnięty ponad wiek. Gdy treść ustępuje formie, jawi się jako wymierający gatunek. Warto więc go pielęgnować i doceniać!

Elektronice mówimy: bardzo proszę

SnowFest przygotował również gratkę dla miłośników syntezatorów. Pierwszy ogłoszony artysta spoza Polski (Dimension) wprowadzi nieco undergroundowego, eksperymentalnego sznytu. Naprawdę ciężko znaleźć dzisiaj równie unikatowego DJ-a, co on. Zdefiniował brzmienie drum’n’bass na nowo, tworząc przy okazji własny pomysł na robienie muzyki tanecznej.

Drugim syntezatorowym bossem będzie Bass Astral, który z kolei konkretnie namieszał na polskiej scenie elektronicznej. Sam przyznał, że inspiracjami dla niego byli chociażby Nicolas Jaar, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante. Co więcej, bardzo wyraźnie czuć w jego muzyce ducha wspomnianych autorów. Aktualnie jego solowe występy są pełnymi autorskiej improwizacji live-actami, z pomocą których oczarował w już niejedną pełną salę nad Wisłą. Teraz powinno być podobnie.

To jeszcze nie koniec przysmaków dla złaknionych dobrego grania. Pojawi się również AN ON BAST. Polska producentka i performerka, która od 2006 roku wytrwale zaskakuje i urzeka polską i zagraniczną scenę DJ-ską.

Bilety na SnowFest Festival 2023 można kupić na Empik Bilety i Going. -> SnowFest Festival 2023

***

10. edycja SnowFest Festival, czyli największego wydarzenia sportowo-kulturalnego w samym środku zimy, odbędzie się 3 i 4 marca 2023 roku w Szczyrku.

To kolejny raz, kiedy będzie można się przekonać, że fani zimowych sportów, aktywnego wypoczynku oraz muzyki mają się bardzo dobrze, zaś perła Beskidu Śląskiego – Szczyrk urasta do miana najważniejszego ośrodka zimowych sportów. Jest to doskonała propozycja dla osób, które nie zapadają w festiwalowy zimowy sen i chcą się bawić oraz tańczyć bez względu na porę roku.

SnowFest Festival to nie tylko muzyka, ale także pierwsze apres-ski w Polsce łączące występy artystyczne z regularną jazdą na stoku a także spektakularne zawody sportowe, w których udział biorą czołowi riderzy. W przerwach od jazdy, oglądania skoków czy koncertowania, będzie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Z okazji jubileuszowej edycji na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, o których organizatorzy będą informować na bieżąco za pośrednictwem swoich kanałów.

Więcej informacji na: www.snowfest.pl

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum