16 listopada 2022 11:27

„Megatron” 9A Shawna Raboutou: premiera filmu 18 listopada

Długo trzyma w tajemnicy swoje najtrudniejsze przejścia Shawn Raboutou. Tak było z jego Alphane 9A w Chironico i podobnie jest z Megatron 9A w Kolorado, o którym oficjalnie napisał dopiero teraz.

***

Po wielu miesiącach Amerykanin wreszcie potwierdził, że w Eldorado Canyon znajduje się jego kolejny wielki problem – Megatron 9A. Póki co zapowiedział premierę wideo (produkcji Mellow) na najbliższy piątek 18 listopada.

Do projektu przez dłuższy czas przystawiało się bez powodzenia kilku topowych wspinaczy, między innymi Daniel Woods i Drew Ruana. Megatron to zresztą wariant do otwartego w 2017 roku przez Woodsa boulderu Tron 8B+, dodający na starcie siedem ruchów, które same w sobie sięgają trudnościami około 8C.

Poniżej wpis Daniela Woodsa jeszcze z  początku 2020 roku:

Plotki o powstaniu kolejnego potencjalnego 9A pojawiły się w sieci dawno temu. Już kiedy pisaliśmy o Alphane 9A w Chironico (o tym baldzie Raboutou też poinformował z wielomiesięcznym opóźnieniem), wiadomo było, że w innym zakątku globu Amerykanin zrobił podobnie trudną linię.

Shawn Raboutou na "Alphane" 9A, Ticino (fot. Matty Hong)

Shawn Raboutou na „Alphane” 9A, Ticino (fot. Matty Hong)

Przy okazji, samo Alphane doczekało się już dwóch powtórzeń – pierwszy był Aidan Roberts, a krótko po nim na topie zameldował się Will Bosi.

***

Inne bouldery 9A (jak dotąd bez powtórzeń):

źródło: Instagram, gripped.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum