8 listopada 2022 18:46

LiTRIC – elektroniczny system poduszek powietrznych [artykuł sponsorowany]

Ortovox i Arc’teryx – dwaj światowi liderzy w dziedzinie sprzętu i odzieży outdorowej połączyli siły, aby opracować nową technologię plecaka z systemem poduszek lawinowych. Owocem tej współpracy jest elektroniczny system poduszek powietrznych LiTRIC, który będzie miał premierę w połowie listopada tego roku.

Avabag LiTRIC Zero (materiały producenta)

Avabag LiTRIC Zero (materiały producenta)

LiTRIC AVABAG łączy zalety systemu elektrycznego i mechanicznego, dając użytkownikom: niską wagę /zaledwie 1100g, intuicyjną obsługę, możliwość wielokrotnego użycia, wytrzymały litowo-jonowy akumulator/60 godzin pracy oraz łatwość ładowania /UCB-CW tym miesiącu do sklepów trafią trzy modele plecaków: AVABABG LiTRIC TOUR, AVABAG LiTRIC FREERIDE i AVABAG LiTRIC ZERO.

AVABABG LiTRIC TOUR, AVABAG LiTRIC FREERIDE i AVABAG LiTRIC ZERO (materiały producenta)

AVABABG LiTRIC TOUR, AVABAG LiTRIC FREERIDE i AVABAG LiTRIC ZERO (materiały producenta)

Modele LiTRIC TOUR i LiTRIC FREERIDER to bardzo wszechstronne konstrukcje przygotowane pod kątem pozatrasowych sportów górskich. Modułowa konstrukcja systemów nośnych oferuje dwie długości: regularną i krótszą dla niższych użytkowników (sygnowane literą S)Każdy z plecaków będzie dostępny w 4 wielkościach.

LiTRIC TOUR: 28S, 30, 36S, 40L

TRIC FREERIDER: 16S, 18, 26S, 28

Istotnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość zakupu i wymiany samego frontu plecaka. Dzięki umiejscowieniu w module nośnym 4 zamków, można dowolnie zmieniać wielkości i modele frontów. Baza modelu TOUR będzie kompatybilna z frontami również od modelu FREERIDE i na odwrót.

Plecak LiTRIC ZERO to propozycja dla narciarzy poszukujących minimalistycznego sprzętu o jak najniższej wadze. LiTRIC ZERO przy wielkości 27 litrów waży zaledwie1790goferującjednocześniewszystkie funkcje zwiększające komfort i bezpieczeństwo. Podsumowując – nowa propozycja Ortovox w segmencie plecaków lawinowych to połączenie najnowszych technologii z dużym doświadczeniem współpracujących ze sobą marek. System LiTRIC już został wyróżniony przez ekspertów branżowych otrzymując nagrodę WINNER/ISPO AWARD 2022.

Plecaki z seriiA VABABGLiTRICna pewno wzbudzą duże zainteresowanie pasjonatów ekstremalnego narciarstwa. Zobaczcie, jak to działa: https://www.ortovox.com/de-en/litric
Ergonomiczny uchwyt z regulacją wysokości i ścięgnem Bowdena zapewnia szybką i skuteczną blokadę przed przypadkowym uruchomieniem systemu.

(materiały producenta)

Dodatkowe szybkie mocowanie za pomocą pętli na nogę i paska z karabinkiem gwarantuje utrzymanie plecaka.

(materiały producenta)

Połączenie wysoko wydajnej sprężarki radialnej z dyfuzorem osiowym oraz lekkiej litowo-jonowej baterii (25g) umożliwia niezawodną pracę w ekstremalnie niskich temperaturach. Dzięki temu napełnianie poduszki powietrzem trwa zaledwie CZTERY SEKUND.

(materiały producenta)

Wyświetlacz LED z boku plecaka daje obraz poziomu naładowania baterii i jego gotowość do pracy, w tym auto test.

(materiały producenta)

Poduszka powietrzna 150 litrów wykonana jest z nowego, dwuwarstwowego materiału, który sprawia, że skomplikowane składanie nie jest konieczne–można ją po prostu zwinąć i włożyć do dedykowanej komory.

(materiały producenta)
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum