26 listopada 2022 16:41

Chaehyun Seo onsajtem na „L’Antagonista” 8c

W niesamowitej dyspozycji jest Chaehyun Seo. Po szybkim sukcesie na La Rambli 9a+ w Siuranie (skromne siedem prób) Koreanka zrobiła dwa popisowe przejścia w stylu OS. W rejonie Montsant padły – najpierw Hidrofobia 8b, a następnie L’Antagonista 8c. Gdyby tak Chaehyun częściej pojawiała się w skałach…

***

Najpierw Koreanka spędziła blisko 40 minut na Hidrofobii. Właśnie na tej drodze przed laty biła rekord kobiecego OS Baskijka Josune Bereziartu (wtedy jeszcze Hidrofobia ceniona była na 8b+, potem spadła do 8b). Kolejny cel Seo był jeszcze ambitniejszy, 60-metrowa L’Antagonista 8c Toniego Arbonésa w sektorze Racó de Missa. Na tej drodze spędziła około godziny.

Chaehyun Seo nie kryje radości, że jest drugą kobietą w historii, która pokonała trudności 8c w tym stylu. Pierwsza była Janja Garnbret, którą – podobnie jak Seo – mamy okazję oglądać dużo częściej na zawodach. Tymczasem jesienią ubiegłego roku Słowenka przywiozła z Oliany fantastyczny wykaz na czele z dwiema liniami 8c OS: najpierw poprowadziła bez znajomości Fish Eye, a krótko później dołożyła sąsiednią American Hustle.

PS W 2010 roku Francuzka Charlotte Durif przeszła onsajtem Le roi du pétrole 8c w rejonie Pic Saint Loup, tyle że droga spadła później do 8b+. Inna sprawa, że w tamtym czasie narosło wiele wątpliwości co do wiarygodności Durif – o tym, dlaczego niektóre media pomijały milczeniem jej przejścia, przeczytacie w artykule „Miejsce na podium”.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum