22 listopada 2022 14:28

Bronx Bouldering Competition 2022: listy startowe wciąż otwarte!

Trwają zapisy na Bronx Bouldering Competition 2022. Macie jeszcze dziewięć dni, żeby doszlifować formę i złożyć podpis na liście startujących – zapisy dostępne są pod tym linkiem.

***

Bronx Bouldering Competition to zawody towarzyszące 20. Krakowskiemu Festiwalowi Górskiemu, który odbędzie się tydzień później (10-11 grudnia). To już druga impreza, której wspólnie patronują KFG i krakowska ściana (oraz portal wspinanie.pl). Współpraca układa się znakomicie, o czym przekonacie się już w pierwszy weekend grudnia.

Tych jeszcze nieprzekonanych na pewno zachęci skład routesetterski, o którym przeczytacie na FB Bronxu. W składzie między innymi dwóch doświadczonych chwytowych z międzynarodowym stażem, których doskonale znacie – Tomek Oleksy i Marcin Wszołek. Ten drugi anonsowany jest tak, poniżej fragment ;):

Styl kręcenia, który upodobał sobie popularny „Mar” („Mariusz Jesień”, jak mawiali niektórzy), odznacza się naturalnością ruchu i wszechstronnym charakterem trudności, który to efekt Marcin osiąga w zadziwiająco krótkim czasie, co z kolei pozwala mu skupiać się na kierowaniu zespołem (niekiedy zdalnie).

Swoistym emblematem (żeby nie powiedzieć: syndromem) problemów Mariuszowych są tzw. „ruchy podbródkowe”, czyli ciasne krzyże w bocznej pozycji, wymagające pracy całego ciała, w tym mięśni twarzy.

Jedyny człowiek w środowisku jednoczenie łysy i długowłosy.

A tak zupełnie serio: jeden z najlepszych chief routesetterów świata i starszy chwytowy BBC.

Marcin Wszołek (fot. FB Bronx Bouldering)

Eliminacje BBC zostaną rozegrane w formule OPEN, do przewspinania będzie 35 baldów. Finały, na których obowiązywać będzie formuła IFSC z kradzionym czasem, zaplanowano na godzinę 20.30 w sobotę 2 grudnia, a zaraz potem impreza do białego rana.

Pod patronatem 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum