24 listopada 2022 10:01

Na Morawach powstaje „Pohár Nesmrtelnosti (prodloužení)” 8C/C+

Adam Ondra tym razem boulderowo. Na Morawach, w rejonie Sloup, przybył kolejny ekstrem. Czech otwiera Pohár Nesmrtelnosti prodloužení (Cup of Immortality extension) i wycenia na 8C/C+. Wygląda tak:

***

Projekt czekał na Ondrę już od wiosny tego roku. Tytułowe Pohár Nesmrtelnosti prodloužení dodaje do oryginalnej linii (kończącej się w połowie ściany i wycenionej – jeśli startuje się z najniższego punktu – na 8B+) sekwencję 8A lub 8A+. Całość zdaniem Adama zasługuje na 8C/C+, może nawet 8C+. Ostatnie ruchy są na tyle specyficzne, że ciężko je wycenić.

W Czechach Ondra ma trzy inne swoje bouldery 8C+, wszystkie jak dotąd bez powtórzenia. Pytanie, kto pokusi się o spróbowanie najnowszego ekstremu. My stawiamy na Willa Bosiego ;). Szkot odnalazł się na Ondrowej ziemi fantastycznie, więcej o jego wiosennych przejściach na Morawach TUTAJ.

Poniżej topowe przejścia Adama Ondry w Morawskim Krasie, nie licząc ostatniego:

Na filmie Brutal Rider:
***

PS  Warunki na Morawach, przynajmniej dla Adama, wyśmienite. Niedawno otworzył w rejonie rejonie Holštejn drogę Zvěřinec 9b+, którą plasuje zaraz za Silence 9c.

A już niedługo w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego na 20. Krakowskiego Festiwalu Górskiego będziecie mogli obejrzeć dokument poświęcony czeskiemu mistrzowi – Adam Ondra, Pushing the Limits (reż. Jan Simanek, Petr Zaruba).  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum