29 listopada 2022 11:41

20. KFG: gdzie i kiedy będzie można obejrzeć filmy konkursowe

O filmach konkursowych pokazywanych w ramach jubileuszowego 20. Krakowskiego Festiwalu Filmowego już wspominaliśmy (patrz: Ponad 30 filmów powalczy o Grand Prix 20. KFG!). Tym razem garść informacji o tym, jakie tytuły gdzie i kiedy będzie można obejrzeć.

***

20. KFG wzorem ubiegłych lat odbędzie się w podwójnej formule. Tradycyjnej z udziałem publiczności w dniach 10-11 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz online – platforma playkrakow.com będzie działać przez blisko miesiąc, od 12 grudnia 2022 do 15 stycznia 2023. Większość filmów będzie można obejrzeć w festiwalowy weekend, ale są wyjątki, o których poniżej.

W sumie w ramach dwóch konkursów, międzynarodowego i polskiego, zaprezentowanych zostanie blisko 40 filmów, w tym ponad 20 będzie miało polską premierę. Wiele z nich to doceniane i nagradzane obrazy na światowych festiwalach. Warto dodać, że KFG jest członkiem International Alliance for Mountain Film, prestiżowego stowarzyszenia, którego celem jest promowanie i wspomaganie twórców filmów górskich.

Pokazy czterech filmów konkursowych odbędą się jedynie w dniach 10-11 grudnia w ICE Kraków i nie będą dostępne na platformie online, a chodzi o:

  • Big Things to Come (Nick Rosen i Peter Mortimer, USA, 2022)
  • Ephermal (reż. Alastair Lee, Wielka Brytania, 2022)
  • House of the Gods (reż. Matt Paycroft, Wielka Brytania, 2021)
  • Droga (reż. Wojtek Kozakiewicz, Polska, 2021)
  • The Last Mountain. The story of Tom Ballard (reż. Christophfer Terril, Wielka Brytania, 2021)

Z kolei film Adam Ondra, Pushing the Limits (reż. Jan Simanek i Petr Zaruba, Czechy, 2022) będzie udostępniony na platformie online tylko w dniach 12-16 grudnia. Oczywiście dokument będzie można obejrzeć także w Ice Kraków 10-11 grudnia.
***

Program 20. Krakowskiego Festiwalu Górskiego znajdziecie pod tym linkiem.

Bilety dostępne w Ekobilet:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum