21 października 2022 10:04

„Hiperinflacja” VI.5+/6 – tradowa nowość na Biwakowej

Marcin „Flower” Poznański (Westside -Jaworznik) z kolejną trudną drogą na Jurze. Tym razem tradową. Trzeba przyznać, że Flower trzyma tempo!.

Marcin "Flower" Poznański na tradowej "Hiperinflacji" VI.5+/6, Biwakowa, Mirów

Marcin „Flower” Poznański na tradowej „Hiperinflacji” VI.5+/6, Biwakowa, Mirów

***

Marcin działał ostatnio na Biwakowej w Mirowie. Zainteresował się linią zaznaczoną przez Grzegorza Rettingera w „Jurze Północnej”  jako możliwość (numer 3, str. 232).  A że w dużej części linia biegnie dobrze asekurowalną rysą, zdecydował, że szkoda byłoby osadzać stałe przeloty i postanowił na trad.

Droga nazywa się Hiperinflacja, jej trudności Flower ocenia bardzo wysoko, bo aż na VI.5+/6. Na starcie mamy przewieszony boulder po małych chwytach, który sam w sobie zasługuje według autora na VI.5+. Pierwszą pancerną kostkę zakłada się na czwartym metrze. Później jest kolejne boulderowe miejsce, już w obłej rysie, asekurowane z uszka skalnego. W sumie Marcin zabrał na drogę pięć rocksów.

Dla porównania udało się po prowadzeniu Hiperinflacji przejść Blitzkrieg VI.5 (Turnia Kukuczki, W. Podhajny 1999 – red.) i to mnie przekonało o trudności nowej drogi. Jest to najtrudniejszy trad, jaki udało mi się przejść na Jurze.

Kto pierwszy powtórzy?

***

Ostatnie nowości zrobione przez Flowera na Jurze:

Najnowsze, czwarte wydanie „Jury Północnej” kupicie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Hiperinflacja [2]
    Graty dla Flowera za niegasnący entuzjazm. Fajnie ze tego nie…

    21-10-2022
    Apache