Zaproszenie do Lubina na IX Memoriał Iwony Buczek

24 września na obiekcie Kielich w Lubinie odbędzie się IX Memoriał Iwony Buczek we wspinaniu na trudność. Zawody mają charakter towarzyski, ale organizatorzy zapewniają, że sportowych emocji nie zabraknie. Pula nagród wynosi ponad 7 tysięcy złotych. Memoriał organizowany jest pod Honorowym Patronatem Polskiego Związku Alpinizmu.

***

Memoriał Iwony Buczek organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Gór przyciąga do Lubina entuzjastów tego sportu z wielu stron kraju: Wrocławia, Katowic, Krakowa, Tarnowa, Poznania i innych ośrodków. To zasługa wyjątkowej atmosfery panującej podczas zawodów.

Stanisław Barabaś ze Stowarzyszenia Miłośników Gór, organizator Memoriału:

Zawody w Lubinie są prawdziwym świętem wspinaczki i ludzi, którzy kochają góry. Myślę, że nie ma lepszego sposobu na uczczenie pamięci Iwony Buczek, naszej tragicznie zmarłej koleżanki. Iwona była dziewczyną pełną radości i pasji, podobnie jak zawodnicy, którzy przyjeżdżają na Memoriał. Oczywiście sportowa rywalizacja jest ważna. Jednak dla nas równie istotna jest możliwość spotkania się, pogadania, wspólnego zdobywania Kielicha.

I to właśnie jeden z najwyższych w Polsce, a nawet Europie sztucznych obiektów wspinaczkowych jest kolejnym magnesem przyciągającym do Lubina. Niedoszła wieża ciśnień ma ponad 34 metry wysokości i drogi wspinaczkowe o zróżnicowanej trudności.

Marcin Królak, prezes SMG:

Od pierwszej edycji Memoriału drogi nakręca ekipa Marcina Wszołka, czołowego światowego routesettera. A warto podkreślić, że jest to coraz trudniejsze zadanie, bo umiejętności zawodników są coraz większe i trzeba im sprostać. Oczywiście drogi eliminacyjne i te przeznaczone dla dzieci są odpowiednio łatwiejsze. Zapraszamy zatem wszystkich, nie tylko doświadczonych wspinaczy do spróbowania swoich sił.

A na zwycięzców czekają, oprócz sławy i uznania, także atrakcyjne nagrody. W kategoriach Kobiety i Mężczyźni za zajęcie pierwszego miejsca 1500 zł, za kolejne odpowiednio 1000, 650, 350 i 200 zł. W kategoriach Dziewcząt i Chłopców przewidziano nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki.

Więcej informacji o Memoriale Iwony Buczek znajdziecie:

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2ngUqM9KH

Zapisy na: http://kielich.lubin.pl/formularz-zgloszeniowy

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum