29 września 2022 09:52

Wojtek Pełka prowadzi „Hulk extension total” 8c+

Wojtek Pełka (Magenta Cat Stories, Edelrid, Aura, KS Korona) „poskładał” jeszcze jedną trudną drogę w Ali Babie (Rodellar). Tym razem padło Hulk extension total 8c+.

Wojtek Pełka pod dachem Ali Baby, Rodellar

Wojtek Pełka pod dachem Ali Baby, Rodellar

***

Wojtek świetnie czuje się pod dachem Ali Baby, głównie dlatego: „że wspinanie tu jest bardzo kompleksowe i nie ma niepotrzebnych 20 metrów łatwego terenu, jak na innych drogach w Rodellarze”. Zaś o samej drodze mówi tak:

Najdłuższa droga w Ali Babie w całości asekurowana z liny. Techniczne, patenciarskie wspinanie, dzieje się od samego startu. Całość dokłada wytrzymałościową końcówkę, na której nie spadłem, po tym jak przedarłem się przez Hulka extension (samo Hulk extension Wojtek poprowadził w 2018 roku – red.).

Także we wrześniu Wojtek wspiął się na Ali Babę 8c, o której pisał: „moja wymarzona linia w Rodellarze, może wydawać się dziwna, ale ruchy są bardzo precyzyjne i ciekawe, bez nakolanników 8c/c+ wydaje się właściwe”.

Inne jaskiniowe kombinacje Wojtek sprawdzi pewnie podczas kolejnych wypadów do Rodellaru.

***

W wykazie Wojtka Hulk extension total plasuje się w samej czołówce. Poza nią ma jeszcze trzy inne drogi cenione na 8c+, kolejno: Mister Hyde 8c+ w Céüse (2018), Black Cobra Extension 8c+ w Herculane (2019, oryginalnie 9a, później Wojtek skorygował wycenę, podobnie jak sam autor Adam Ondra) i Armagedon 8c+ w Arco (2021).
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum