10 września 2022 21:52

PŚ w Edynburgu: siostry Kałuckie najszybsze. Aleksandra bierze złoto, Natalia srebro

Świetnie wystartowały nasze zawodniczki podczas szóstej edycji Pucharu Świata rozgrywanej w Edynburgu. Zwyciężyła Aleksandra Kałucka, srebro wywalczyła jej siostra Natalia. Wśród panów zwyciężył Samuel Watson, Amerykanin ma zaledwie 16 lat!

Siostry Kałuckie tuż przed biegiem finałowym

Siostry Kałuckie tuż przed biegiem finałowym

***

Wszystkie nasze zawodniczki biegały w finałach bardzo dobrze i przeszły pierwszą rundę finałów. Sztuka ta udała się np. Ani Brożek, która po kwalifikacjach zakończonych z 13. czasem musiała walczyć z teoretycznie szybszą Chinką. Niestety w ćwierćfinałach Ania popełniła błąd i została wyeliminowana przez Włoszkę.

Drabinka spowodowała, że w ćwierćfinale mieliśmy bratobójczy pojedynek między Aleksandrą Kałucką i Patrycją Chudziak. Przegrała Patrycja i do półfinału zakwalifikowały się Natalia i Aleksandra Kałucka.

Najpierw w półfinale biegała Natalia i z pełną kontrolą pokonała Włoszkę Giulię Randi. Potem nadszedł biegł Aleksandry z młodą i dobrze biegającą Amerykanką Emmą Hunt. Bieg wygrała Ola i czekał nas polski, siostrzany finał.

W finale Natalia poślizgnęła się na starcie i złoto wywalczyła Aleksandra.

Podium! (fot Lena Drapella Photography / IFSC)

Podium! (fot Lena Drapella Photography / IFSC)

Podium pań:

  1. Aleksandra Kałucka POL
  2. Natalia Kałucka POL
  3. Emma Hunt USA

Wśród panów najszybciej biegał 16-letni (!) Amerykanin Samuel Watson, a pierwsza trójka prezentuje się następująco:

  1. Samuel Watson USA
  2. Jinbao Long CHN
  3. Erik Noya Cardona ESP

W konkurencji męskiej startowało dwóch naszych zawodników, niestety nie przedarli się przez kwalifikacje. Marcin Dzieński falstartował dwukrotnie i zajął ostatnie 37. miejsce. Warto dodać, że  nasz tegoroczny wicemistrz Europy znalazł się na tym ostatnim miejscu razem z mistrzem, czyli Daniło Bołdyriewem.

Hubert Przytuła wywalczył 23. miejsce. Najlepszy czas Polaka to 6.26, awans do finału dawał czas 6.07.

W Edynburgu rozgrywana jest także konkurencja prowadzenie. Dzisiaj rozegrano kwalifikacje. Brał w nich udział Kuba Ziętek, zajął 49. miejsce. Jutro półfinały i finały.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum