19 września 2022 11:16

Przedostatnie rozdanie PŚ 2022: prowadzenie i czasówki w Dżakarcie

Wyjątkowa liczna ekipa indonezyjskich wspinaczy szykuje się do startu w najbliższym Pucharze Świata. W dniach 24-26 września w Dżakarcie rozegrane zostaną dwie konkurencje – prowadzenie i czasówki.

Wspaniała Seo Chaehyun w Edynburgu (Lena Drapella Photography)

Jedna z najlepszych zawodniczek w prowadzeniu, Seo Chaehyun, PŚ Edynburg 2022 (Lena Drapella Photography)

***

Dżakarta to przedostatni Puchar Świata w tym sezonie dla linowców i ostatni dla sprinterów. Potem już tylko przystanek Morioka w Japonii (20-22 października, prowadzenie plus bouldering) i zawodnicy będą mogli pojechać na wakacje. W stolicy Indonezji już za kilka dni zobaczymy linowców i sprinterów. Wśród tych ostatnich pojawi się nasza silna reprezentacja. Pobiegną Aleksandra i Natalia Kałuckie (odpowiednio złota i srebrna medalistka PŚ w Edynburgu sprzed tygodnia), Patrycja Chudziak, Anna Brożek i Marcin Dzieński. W prowadzeniu Polacy nie startują.

W pucharowym rankingu prowadzą Janja Garnbret i Taisei Homma oraz Ola Kałucka i Veddriq Leonardo w czasówkach.

Program Pucharu Świata w Dżakarcie znajdziecie TUTAJ.

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.

***

Sezon Pucharu Świata 2022 dobiega końca, tymczasem zawodnicy poznali już scenariusz przyszłorocznych rozgrywek. Będą rozdania PŚ, imprezy rangi MŚ i zawody kwalifikacyjne do Igrzysk w Paryżu 2024. Dużo wspinania i dużo jeżdżenia po świecie. Więcej szczegółów tutaj: IFSC prezentuje kalendarz imprez na rok 2023.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum