Nowa „Jury Środkowa” w przedsprzedaży do 26 września

Pod koniec września trafi w Wasze ręce czwarte wydanie przewodnika „Jura Środkowa” Grzegorza Rettingera. Jeszcze tylko do 26 września możecie zamówić topo w przedsprzedaży w promocyjnej cenie. Polecamy!

Jura Środkowa, 2022

Przewodnik „Jura Środkowa”, Grzegorz Rettinger, wyd. 4, 2022

***

W najnowszym tomie znajdziecie aż 250 nowych dróg i projektów plus nowe skały i ściany. W sumie w przewodniku opisanych zostało ponad 2 tys. dróg. Dla porównania w pierwszym wydaniu sprzed dziesięciu lat było jedynie 900 dróg. Świadczy to o tym, jak dynamicznie przebiega eksploracja tej części Jury.

„Jura Środkowa” obejmuje zasięgiem teren między Olkuszem a Żerkowicami. Nowe skały bądź ściany zostały zagospodarowane między innymi w Karlinie, w Ryczowie, na Podzamczu, na Smoleniu, na Straszykowych, w Olkuszu i w Dolinie Dłubni. W tej ostatniej pojawiły się nie tylko nowości, ale korekt wycen i autorskich nazw (pozyskanych od kustosza rejonu) doczekały się wreszcie starsze linie.

W najnowszym topo nie zabraknie oczywiście świetnych zdjęć. Zachowana została również sprawdzona formuła przewodnika. W skondensowanej i graficznie przejrzystej formie autor opisał wszystkie udostępnione do wspinania rejony. Indeksy, czytelne mapy i fotokody z zapisaną pozycją GPS pozwalają na szybkie odnalezienie właściwej skały. Liniom dróg na rysunkach przypisano kolory odpowiadające zakresowi trudności. Jedno spojrzenie na topo wystarcza, by zorientować się, czy dana skała jest dla nas właściwym celem.

Najnowszy przewodnik „Jura Środkowa” ukaże się 27 września br. Już teraz możecie zamówić go w przedsprzedaży, w promocyjnej cenie 65 zł (cena okładkowa 79 zł). Topo dostępne jest w księgarni wspinanie.pl.

Gorąco polecamy także pozostałe przewodniki autorstwa Grzegorza:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum