Już jest! Przewodnik „Jura Środkowa” (wyd. 4, 2022)

Mamy go! Jeszcze cieplutki przewodnik „Jura Środkowa” Grzegorza Rettingera. To już czwarte wydanie. W sumie 288 stron, na których znajdziecie grubo ponad 200 nowych dróg!

Jura Środkowa, 2022

Przewodnik „Jura Środkowa”, Grzegorz Rettinger, wyd. 4, 2022

***

W najnowszym tomie znajdziecie aż 250 nowych dróg i projektów plus nowe skały i ściany (o nowościach zawartych w 4. wydaniu „Jury Środkowej” pisaliśmy TUTAJ). W sumie w przewodniku opisanych zostało ponad 2 tys. dróg. Dla porównania w pierwszym wydaniu sprzed dziesięciu lat było jedynie 900 dróg. Daje to wyobrażenie, jak dynamicznie przebiega eksploracja tej części Jury.

Jura Środkowa - zakres przewodnika

Zakres przewodnika

„Jura Środkowa” obejmuje zasięgiem teren między Olkuszem a Żerkowicami. Nowe skały bądź ściany zostały zagospodarowane między innymi w Karlinie, w Ryczowie, na Podzamczu, na Smoleniu, na Straszykowych, w Olkuszu i w Dolinie Dłubni. W tej ostatniej pojawiły się nie tylko nowości, ale korekt wycen i autorskich nazw (pozyskanych od kustosza rejonu) doczekały się wreszcie starsze linie.

Jura Środkowa 2022 - Smoleń

Smoleń

W najnowszym topo nie zabrakło oczywiście świetnych zdjęć. Zachowana została również sprawdzona formuła przewodnika. W skondensowanej i graficznie przejrzystej formie autor opisał wszystkie udostępnione do wspinania rejony. Indeksy, czytelne mapy i fotokody z zapisaną pozycją GPS pozwalają na szybkie odnalezienie właściwej skały. Liniom dróg na rysunkach przypisano kolory odpowiadające zakresowi trudności. Jedno spojrzenie na topo wystarcza, by zorientować się, czy dana skała jest dla nas właściwym celem.

Najnowszą „Jurę Środkową” możecie zamówić w księgarni wspinanie.pl.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy też jesienną promocję na pakiet trzech jurajskich przewodników: Jura Południowa, Środkowa i Północna. Pakiet dostępny jest TUTAJ.

Gorąco polecamy!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum