10 września 2022 22:52

„Insomniac” 8C+ dla Shawna Raboutou

Shawn Raboutou powtórzył Insomniac 8C+ w Lincoln Lake. Który to już supertrudny boulder zrobiony przez młodego Amerykanina? Trudno zliczyć…

***

Insomniac powstał latem 2021 roku, otworzył go Drew Ruana. Do Shawna Raboutou należy dopiero pierwsze powtórzenie. Linia jest kombinacją istniejących baldów: The Wheel of Wolvo i We Can Build You. Bardzo fizyczna jest zwłaszcza pierwsza partia, trzeba po niej dobrze wyrestować, by pokonać kolejny mocno wybierający odcinek – Ruana opisywał go wprost jako „power endurance nightmare”.

Na filmie Insomniac w autorskim wykonaniu:
 

Tak klasowe przejście w wykonaniu Shawna Raboutou nie jest żadnym zaskoczeniem. Wystarczy wspomnieć o kilku pokonanych przez niego baldach, o których pisaliśmy w ostatnim czasie. Tak naprawdę Amerykanin zrobił je wcześniej, ale napisał o nich ze sporym opóźnieniem. Na czele listy pręży się oczywiście jego Alphane 9A w Chironico (Ticino), ale są też Fuck the System 8C+ w Fionnay czy The Story of 3 Worlds 8C+ w Cresciano.

PS Shawn Raboutou będzie miał okazję spróbować podobnych trudności w rejonie. Drew Ruana zachęca go do spróbowania Distortion 8C+, które otworzył niedawno, bo w sierpniu br. Więcej o nowym amerykańskim ekstremie przeczytacie TUTAJ.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum