17 września 2022 08:11

Drugie powtórzenie boulderu „Insomniac” 8C+, w akcji Daniel Woods

Padło drugie powtórzenie boulderu Insomniac 8C+. Ekstrem z Lincoln Lake (Kolorado) trafia do kapownika Daniela Woodsa.

Daniel Woods na boulderze „Insomniac” 8C+ (fot. Wes Walker)

Daniel Woods na boulderze „Insomniac” 8C+ (fot. Wes Walker)

***

„Wspinanie po tym bouderze było przyjemnością” – pisze Daniel Woods. Zwłaszcza, kiedy niższe temperatury pozwoliły na wykorzystanie tarcia, kluczowego na końcowym trawersie. Insomniac otworzył w ubiegłym roku Drew Ruana, łącząc starsze linie – The Wheel of Wolvo i We Can Build You. Postawił na 8C+ i dopisał „power endurance nightmare”.

We wrześniu tego roku pierwsze powtórzenie zgarnął Shawn Raboutou, niedługo po nim na topie zameldował się Daniel Woods. Ten ostatni pisze między innymi tak:

Cała linia dzieli się na dwie części. Pierwsza to siłowa partia po krawądkach prowadząca do restowej klamy (8B). Druga to siłowo – techniczne wspinanie po oblakach, haczenia pięty i tarciowy trawers do końcowej klamki (8B). Spadałem zbyt wiele razy na ostatnim trawersie z powodu mokrych końcówek. Wiedziałem, że jak tylko zrobi się chłodniej i skała wyschnie, ten odcinek nie będzie problemem.

Daniel Woods na boulderze „Insomniac” 8C+ (fot. Wes Walker)

Daniel Woods i „Insomniac” 8C+ (fot. Wes Walker)

Daniel Woods to oczywiście weteran boulderingu. Pod koniec marca 2021 roku otworzył w Black Velvet Canyon Return of the Sleepwalker 9A (wariant z niższym startem Sleepwalkera). To obecnie jedno z trzech 9A na świecie, obok Alphane Shawna Raboutou w Chironico i dużo starszego Burden of Dreams Nalle Hukkataivala w Lappnor.

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum