7 września 2022 17:33

„GOPR. Na każde wezwanie” w sprzedaży!

Właśnie ukazała się monografia „GOPR. Na każde wezwanie”, pokazująca fascynującą historię GOPR przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych akcji ratunkowych. Premiera stała się także okazją do dużej promocji na inne górskie tytuły!

„GOPR. Na każde wezwanie”, Jerzy Porębski, Wojciech Fusek, 2022

„GOPR. Na każde wezwanie”, Jerzy Porębski, Wojciech Fusek, 2022

Góry zajmują ułamek powierzchni Polski, ale co roku odwiedzają je miliony urlopowiczów, turystów i sportowców. Nad ich bezpieczeństwem od 70 lat czuwa garstka ratowników. Ludzie w czerwonych polarach, z radiostacjami przy paskach budzą zaciekawienie, sympatię i podziw.

Gdy pogoda lub noc zganiają turystów do schronisk albo w doliny, oni ruszają do góry po tych, którym nie udało się zejść. Świetni narciarze, wspinacze, mistrzowie jazdy skuterem śnieżnym i quadem, ale też medycy, przewodnicy. Czy wiemy o nich wszystko? Jak są zorganizowani? Jak wygląda praca w Bieszczadach, a jak w Sudetach? Jak zostać ratownikiem i czy pies ma czego szukać w GOPR? Kto nigdy nie powinien zgłaszać się do służby?

Książka pokazuje fascynującą historię tej organizacji przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych, czasem mniej znanych akcji ratunkowych w polskich górach.

Autorzy Wojciech Fusek i Jerzy Porębski ubarwili opowieść wieloma anegdotami, które osadzili na tle historycznym, dając czytelnikom poczucie obcowania z ratowniczą bracią twarzą w twarz.

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie w księgarni wspinanie.pl.

Przy okazji jej wydania uruchomiliśmy promocję na inne górskie tytuły. Do końca września wybrane pozycje kosztują tylko 30 zł!

Promocja na górskie tytuły Agory

Promocja na górskie tytuły Agory
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    To moze byc hit! [8]
    Fajnie miec taka kondycje jak GOPRowcy! Warchol

    7-09-2022
    Warchoł