9 września 2022 13:59

„Broad Peak”: pokazy filmu w Kinie Pod Baranami (9-22 września)

Kino Pod Baranami zaprasza na specjalne pokazy filmu Broad Peak. Rywalizująca o Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni produkcja, opowiada o życiu himalaisty Macieja Berbeki oraz głośnej wyprawie na tytułowy szczyt, w której wspinacz brał udział w 2013 roku. Film wyświetlany będzie przez dwa tygodnie na ekranach dziesięciu wybranych kin w Polsce. Ponadto 19 września do Kina Pod Baranami zawitają twórcy – reżyser Leszek Dawid i aktor Ireneusz Czop – którzy po projekcji filmu spotkają się z widzami.

***

Specjalne pokazy filmu Broad Peak, trzymającej w napięciu, przejmującej opowieści o marzeniach, pasji, determinacji i ryzyku, odbędą się w 10 wybranych kinach w Polsce – w tym w Kinie Pod Baranami! Film będzie obecny na kinowych ekranach tylko przez dwa tygodnie, od 9 do 22 września.

Film rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy to po nieudanej próbie zdobycia K2 legendarny polski himalaista Maciej Berbeka wziął udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmienia jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. Dwadzieścia pięć lat później wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi – jednej z najniebezpieczniejszych gór świata.

W obsadzie filmu znaleźli się: Ireneusz Czop (jako Maciej Berbeka), Maja Ostaszewska (jako żona himalaisty, Ewa Dyakowska-Berbeka) oraz Dawid Ogrodnik, Marcin Czarnik, Piotr Głowacki i Łukasz Simlat. Twórcą filmu jest Leszek Dawid – ceniony dokumentalista i reżyser filmów fabularnych (Jesteś Bogiem, Ki).

19 września, twórcy filmu – reżyser Leszek Dawid i aktor Ireneusz Czop – odwiedzą Kino Pod Baranami i spotkają się z widzami. Szczegóły wkrótce!

Bilety na pokazy dostępne w kasie Kina Pod Baranami oraz na stronie www.kinopodbaranami.pl.

Kino Pod Baranami zaprasza również do swojej wirtualnej sali (www.e-kinopodbaranami.pl), gdzie dostępny jest Dreamland – dokumentalny portret Macieja Berbeki, stworzony przez jego syna Stanisława.

O FILMIE: 

BROAD PEAK | BROAD PEAK

reż. Leszek Dawid, Polska 2022, 101’

Złote Lwy 2022 – nominacja: Złote Lwy – udział w konkursie głównym (Leszek Dawid)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach dramatyczna historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. To z jego perspektywy poznajemy kulisy pierwszego w historii zimowego wejścia na szczyt Broad Peak, którego dokonali Polacy w 2013 roku.

Opowieść o pięknej, ale i niszczycielskiej pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia wielkiej, ale i trudnej miłości, jaka połączyła Maćka i Ewę Berbeków.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum