30 września 2022 15:41

Andrzej Bargiel: warunki pogodowe nie pozwoliły na ponowne wyjście w stronę szczytu

W środę, 28 września Andrzej Bargiel rozpoczął atak szczytowy. W tym dniu dotarł do obozu 2. W nocy ze środy na czwartek lokalnego wyruszył wraz z Januszem Gołąbem z obozu drugiego do obozu 4, gdzie udało im się dotrzeć przy silnym wietrze, jednak silne podmuchy wiatru powyżej 70 km/h uniemożliwiły rozbicie namiotu w C4. W związku z tym zapadła decyzja o wstrzymaniu ataku szczytowego i zejściu do C2, z możliwością podjęcia ataku w dniu dzisiejszym.

Droga na Everest od strony Nepalu

Niestety póki co warunki pogodowe nie pozwoliły na ponowne wyjście w stronę szczytu. Team zostaje dziś na noc w obozie 2 i w dniu jutrzejszym podejmie decyzje o ewentualnej kontynuacji ataku szczytowego, która jeśli prognoza pogody się potwierdzi będzie możliwa w niedzielę / poniedziałek.

Prognoza dla Mount Everestu z dnia 30.09.2022 (źródło mountain-forecast.com)

Prognoza dla Mount Everestu z dnia 30.09.2022 (źródło mountain-forecast.com)

Andrzej Bargiel (fot. Bartłomiej Pawlikowski)

Andrzej Bargiel (fot. Bartłomiej Pawlikowski)

***

Andrzej Bargiel wyruszył z powrotem do Himalaje na swoją najnowszą wyprawę #EVERESTSKICHALLENGE będącą częścią projektu HIC SUNT LEONES. To druga próba zrealizowania wyzwania przez niego – zdobycia wierzchołka i zjechania na nartach z najwyższego szczytu Ziemi – Mount Everest (8849 m n.p.m.) bez użycia dodatkowego tlenu.

Więcej o projekcie przeczytacie tutaj: Andrzej Bargiel wraca na Mount Everest.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum