28 września 2022 08:13

Andrzej Bargiel rozpoczął atak szczytowy na Mount Everest!

Dziś, 28 września o godz. 4:00 czasu lokalnego Andrzej Bargiel rozpoczął atak szczytowy. Może on potrwać 3-4 dni. Jeśli prognoza pogody nie ulegnie zmianie i utrzyma się zapowiadane na czwartek, piątek i sobotę okno pogodowe to właśnie na jeden z tych dni przewidziane jest zdobycie szczytu oraz zjazd na nartach bez użycia dodatkowego tlenu.

Andrzej Bargiel (fot. Bartłomiej Pawlikowski)

Andrzej Bargiel (fot. Bartłomiej Pawlikowski)

Pozycję Andrzeja możecie śledzić dzięki trakerowi, który będzie aktywny od obozu 2.

Andrzej mówi:

Trzymajcie bardzo mocno kciuki. Tutaj przez ostatni czas sporo się aklimatyzowaliśmy, sporo czasu poświęciliśmy na to by się przygotować do tego wyjścia, więc wydaje mi się, że wszystko działa.  Czujemy się dobrze, więc jeśli będziemy mieć odrobinę szczęścia to wszystko się poskłada.

Wyprawa Andrzeja Bargiela jest pod Everestem od początku września. Mają za sobą kilka wyjść aklimatyzacyjno-rozpoznawczych, w tym biwak w obozie trzecim (7350 m) oraz wejście na Przełęcz Południową (7906 m).

***

Andrzej Bargiel wyruszył z powrotem do Himalaje na swoją najnowszą wyprawę #EVERESTSKICHALLENGE będącą częścią projektu HIC SUNT LEONES. To druga próba zrealizowania wyzwania przez niego – zdobycia wierzchołka i zjechania na nartach z najwyższego szczytu Ziemi – Mount Everest (8849 m n.p.m.) bez użycia dodatkowego tlenu.

Więcej o projekcie przeczytacie tutaj: Andrzej Bargiel wraca na Mount Everest.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum