Gdzie kupić dobre raczki na buty i dlaczego są niezbędnym elementem wyposażenia miłośnika gór? [sponsorowany]

Raczki na buty na szczęście stają się coraz bardziej popularne. Jeszcze do niedawna były traktowane jako element wyposażenia wyłącznie profesjonalisty, jednak dzisiaj decydują się na nie również amatorzy, którzy wypuszczają się w góry w okresie jesienno-zimowym lub zimowo-wiosennym. Dlaczego są tak ważnym elementem wyposażenia i gdzie można kupić dobre raczki na buty?

Raczki na buty Premium 230

Dlaczego warto mieć raczki na buty?

Raczki na buty (bardzo ważne – nie raki) to niewielki element górskiego wyposażenia, który z powodzeniem możemy umieścić w plecaku i wziąć ze sobą w góry, nie odczuwając specjalnie jego ciężaru. Na obuwie trekkingowe zakładamy je wtedy, gdy mamy do pokonania bardziej oblodzony lub ośnieżony fragment szlaku i istnieje na nim ryzyko poślizgnięcia się. Co ważne, by ubrać raczki na buty, nie musimy mieć specjalistycznego, profesjonalnego obuwia. Standardowe buty trekkingowe będą w zupełności wystarczające. Raczki pozwolą zachować przyczepność również w tych miejscach, gdzie występują jeszcze duże ilości lodu. Dzięki temu nie poślizgniesz się, nie zaryzykujesz upadkiem i dotrzesz do domu bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Czy raczki na buty sprawdzą się w górach wysokich?

Wyższe partie gór, zwłaszcza zimą, bywają niebezpieczne. Chodzi nie tylko o większe ryzyko lawin, ale również zdecydowanie większe oblodzenie i bardziej strome podejścia. Dlatego wówczas, zamiast decydować się na raczki na buty, wybierz profesjonalne raki. Raki na buty wymagają już specjalnego obuwia, ponieważ zakłada się je na ranty, a następnie zapina w sposób półautomatyczny lub automatyczny. Jednak jeśli wędrujesz po niższych górach, nie ma potrzeby kupowania tak profesjonalnego sprzętu. Lekkie i wygodne raczki na buty okażą się w pełni wystarczające.

Gdzie kupić dobre raczki na buty?

Jeśli szukasz dla siebie odpowiednich raczków na buty, wybieraj jedynie sprzęt o dobrej, sprawdzonej jakości. Bierz pod uwagę wyłącznie sklepy, które specjalizują się w sprzęcie sportowym i mają doświadczenie w jego produkcji. Nie sprowadzaj również raczków z innego kontynentu. Ma tu bowiem znaczenie jakość użytych materiałów i sposób ich połączenia. Decydując się na marki, które korzystają z wysokiej jakości materiałów unikasz ryzyka, że raczki na buty uszkodzą się podczas wejścia lub zejścia i tym samym nie zapewnią Ci odpowiedniego bezpieczeństwa. Jeśli wybierzesz dobre raczki na buty, np. polskich marek, masz gwarancję tego, że będą Ci służyły bez uszczerbku na jakości przez wiele sezonów.

Materiały partnera

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum