30 sierpnia 2022 09:49

Dwie nowości na Dziurawej w Dolinie Wiercicy

Dwie nowości z Doliny Wiercicy, dokładnie na Dziurawej w Czatachowej. Proponuje Marcin „Flower” Poznański (Westside-Jaworznik).

Marcin na "Sekcji gimnastycznej" VI.5, Dziurawa, Dolina Wiercicy (fot. arch. M. Poznański)

Marcin na „Sekcji gimnastycznej” VI.5, Dziurawa, Dolina Wiercicy (fot. arch. M. Poznański)

***

Dziurawa to niewysoka (jakieś 10 metrów) skałka w sąsiedztwie wsi Czatachowa. Do tej pory nie było tam za wiele wspinania, zaledwie kilka łatwych dróg. Teraz przybyły dwie nowe propozycje, które być może skuszą mocniejszych wspinaczy.

Pierwsza nowość to Sekcja gimnastyczna VI.5, biegnie na lewo od drogi Mocnik VI+. Jak mówi Flower, to kilkuruchowy trudny pionik po małych dziurkach. Jeszcze bardziej na lewo w przygotowaniu są dwa projekty.

Druga linia nazywa się Wspinder VI.2 i dla odmiany pokonuje przewieszoną ściankę na prawo od Łowcy wampirów IV. Krótka forma, ale po przyjemnych klamach.

Środki na obicie dróg pochodzą z puli IŚW Nasze Skały.

Koło Czatachowej znajduje się oczywiście kilka innych skałek, w tym dwie z solidną porcją trudnych dróg: Wampirek i Laboratorium. Jest też ładna ścianka z drogami o bardziej przystępnych wycenach – Verdon, a obok także Kieł. Aktualne topo całej Doliny Wiercicy znajdziecie w najnowszym wydaniu „Jury Północnej” (wyd. 4, 2022) – do nabycia w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum