17 sierpnia 2022 09:07

Daria Brylova prowadzi „Cringer” 10+

Daria Brylova (Magenta Cat Stories, KS Korona) poprowadziła frankenjurajski klasyk, Cringer 10+ na Hängender Stein. Brawo!

Daria na "Master of Desaster" 10-, Frankenjura (FB Magenta Cat Stories)

Daria na „Master of Desaster” 10-, Frankenjura (FB Magenta Cat Stories)

***

Cringer to jedna z popularniejszych dróg w tych trudnościach na Franken. Biegnie ścianą Hängender Stein, a autorem jest nie kto inny jak Markus Bock. Daria o dniu, w którym  poprowadziła drogę (za Magenta Cat Stories):

Będę pamiętać jako prawie normalny dzień, kiedy zupełnie niespodziewanie moja głowa zapomniała jak radzić sobie z presją podczas wspinania po trudnych drogach. Stres, ściśnięty żołądek, odpadanie w dziwnych miejscach, które wcześniej nie sprawiały trudności. Coś, co wydawało mi się, że mam dawno za sobą. Piąta próba, walka, skupienie. Tym razem bez oczekiwań. I wpięcie się do łańcucha, w dniu moich 25. urodzin.

Cringer jest drugim 8b+ w kapowniku Darii, pierwszą była Ixea w Rodellarze z 2017 roku. Z trudniejszych dróg zrobionych na Franken trzeba wymienić jeszcze Plan B 10 (8b) na Zwergenschloss  (2017).

Tak się złożyło, że dzisiejszy poranek na wspinanie.pl należy do Darii ;). W kolejnym odcinku cyklu „Historia jednego zdjęcia” Marcin Ciepielewski opowiada o fotograficznej sesji w Jaskini Mamutowej – na pierwszym planie Daria i Deklaracja nieśmiertelności. Dobrej lektury!

źródło: Magenta Cat Stories
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum