30 sierpnia 2022 14:01

„Ama, Anka i inne szczyty. 14 relacji z wypraw z Ryszardem Pawłowskim” – już w przedsprzedaży!

10 września ukaże się książka „Ama, Anka i inne szczyty”, będąca zbiorem 14 relacji uczestników wypraw z Ryszardem Pawłowskim, uzupełnionym o praktyczne informacje dotyczące ich organizacji i przebiegu. Już dzisiaj jest dostępna u nas w przedsprzedaży.

„Ama, Anka i inne szczyty. 14 relacji z wypraw z Ryszardem Pawłowskim”, wyd. 1 2022

„Ama, Anka i inne szczyty. 14 relacji z wypraw z Ryszardem Pawłowskim”, wyd. 1 2022

***

Ryszard Pawłowski (rocznik 1950) wziął udział w ponad trzystu wyprawach w różne góry świata jako uczestnik lub organizator. Zdobył jedenaście szczytów ośmiotysięcznych, m. in. K2 pn. filarem od strony chińskiej. Jest jedynym Polakiem, który pięciokrotnie stanął na szczycie Mt. Everestu (8848 m). Dokonał wielu wejść trudnymi drogami wspinaczkowymi w różnych rejonach Ziemi. Był partnerem wspinaczkowym Jerzego Kukuczki, Adama Zyzaka, Piotra Pustelnika, Janusza Majera, Krzysztofa Wielickiego i wielu innych sławnych himalaistów.

Wyjazdy w góry „przywdziewają przeróżne szaty”. Są takie wyprawy, dla których tym „odzieniem” jest wejście na ośmiotysięcznik czy najwyższy szczyt Alaski. Są też inne, na które składa się podziwianie Tatr z leżaka rozstawionego na Gubałówce. Wyprawy z Ryszardem Pawłowskim wprowadzają inny wymiar w realizację pasji. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie niesamowita górska przygoda, która przesłania komercyjny charakter tych wypraw. Przygoda ta wykracza daleko poza to, co można nazwać „usługą”. Choć w tym przypadku lepszym słowem niż „daleko” jest WYSOKO. Tak właśnie – wysoko – wspinają się uczestnicy wypraw. Poznają egzotyczne rejony, odmienne kultury i chłonąc majestat gór, walczą z samymi sobą, docierając do granic swoich możliwości. Przeżywają historie na tyle wyjątkowe, że wielu z nich postanowiło podzielić się swoimi wrażeniami, które udało im się zawrzeć w formie opowieści. My zaś zebraliśmy je, opracowaliśmy i przedstawiliśmy w tej książce. Są wśród tych historii obrazy wspaniałych sukcesów, zdarzają się też wątki dramatyczne. Jednak głównym dźwiękiem, jaki pobrzmiewa we wszystkich przedstawionych opisach, jest WSPANIAŁA PRZYGODA!

Uzupełnieniem treści książki jest bogata baza unikatowych, w większości dotąd niepublikowanych zdjęć i filmów Ryszarda Pawłowskiego z jego wysokogórskich wypraw, dostępnych na stronie internetowej wyprawyznapalem.pl po zeskanowaniu kodów QR umieszczonych w każdym rozdziale książki. Dzięki możliwości przeniesienia się w ten „wirtualny świat’’ czytelnik może poczuć się jak uczestnik wyprawy, poznać smak wspaniałych sukcesów i dramatycznych chwil. Dołącz już teraz do ekipy „Napała” i wyrusz z nim świat niezapomnianej górskiej przygody.

Książka jest dostępna w promocyjnej, przedsprzedażowej cenie w księgarni wspinanie.pl.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    To może być hit! [46]
    Chętnie przeczytam, koleżankę z okładki chyba rozpoznaję ;) Pozdrawiam Ryśku…

    30-08-2022
    andrzej