17 sierpnia 2022 14:04

5. edycja Tatra Fest Bieg już w najbliższy weekend!

5. edycja jednej z najważniejszych imprez biegowych w kraju startuje już w najbliższy weekend! Udział w zawodach w ostatniej chwili potwierdził Roman Ficek – zwycięzca edycji z 2020 r. Biegnącą przez tatrzańskie szczyty, skróconą ze względu na warunki atmosferyczne, trasę udało mu się wówczas pokonać w nieco ponad 5 godzin i 40 minut. Obok Romana pojawi się Katarzyna Wilk – zwyciężczyni poprzedniej edycji z czasem nieco ponad 6 godzin i 44 minuty. Ten wynik plasował ją wówczas na 7. miejscu łączonej klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

***

To jednak nie koniec powrotów – niemal cała czołówka poprzedniej edycji pojawi się na trasie i tym razem. Kolejno drugi i czwarty zawodnik edycji 2020 – Przemysław Sobczyk i Roland Schmidt, a także Maciej Trznadel i Grzegorz Małyga stoczą zacięty bój o wygraną na głównym dystansie. Wśród pań powrót zaliczy także Aleksandra Andruszków, a debiut na Tatra Fest zaliczą Natalia Tomasiak oraz Jolanta Augustyńska.

Zawodników na trasie będzie można podziwiać od wczesnych godzin porannych. Najmocniejsi jeszcze przed 7 rano przebiegać będą przez Kasprowy Wierch i Czerwonymi Wierchami, by w okolicach 7:30 pojawić się w schronisku przy Hali Ornak. To świetne miejsce do kibicowania. Dalej zawodnicy ruszą na szczyty polskich Tatr Zachodnich, a kibice mogą przenieść się w rejony Doliny Chochołowskiej, gdzie czeka kolejny punkt żywieniowy.

Dzięki współpracy z Poltrax aż 200 zawodników dostanie odbiorniki GPS, co pozwoli śledzić ich poczynania na żywo. Wszystko pod jednym linkiem: https://www.poltrax.live/tatra-fest.

Trasę można już sprawdzać na:

Dodatkowe informacje o trasie z pojawią się na środowej odprawie dla zawodników (dostępna na stronie https://www.tatrafestbieg.pl od 20:00) oraz na czwartkowej sesji Q&A na Facebooku Tatra Fest Biegu (https://www.facebook.com/tatrafestbieg).

Na mecie na wszystkich czekają dodatkowe atrakcje. W ceremonii wręczenia nagród udział weźmie multimedalistka olimpijska i legenda polskiego sportu – Justyna Kowalczyk-Tekieli. W międzyczasie na terenie zakopiańskiego GuguParku odbywać się będzie piknik charytatywny Biegnijmy Razem, a zebrane na nim środki wspomogą „Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem”. W programie pikniku zaplanowany jest również bieg dla dzieci oraz szereg warsztatów artystycznych, przyrodniczych i edukacyjnych przy okazji mety Tatra Fest Biegu.

Emocje towarzyszące zawodom uchwyci czołówka polskich fotografów outdoorowych – Jan Nyka, Jacek Deneka (UltraLovers), Ariel Wojciechowski, Kaja Pietruszka oraz Juan Manuel Uribe. Za kamerą stanie Marcin Kabziński.

Pełny program Tatra Fest Bieg 2022: https://tatrafestbieg.pl/program/

Pełny program pikniku charytatywnego Biegnijmy Razem: https://tatrafestbieg.pl/piknik-biegnijmy-razem/

Głównym partnerem technicznym tegorocznej edycji jest marka Dynafit. Impreza realizowana jest pod patronatem honorowym i przy wsparciu Gminy Miasta Zakopane. Bieg jest wspierany również przez: AnnaVena Dream, Attiq, Agap, Poltrax, Lech Free, Ale, Nikwax, Lhotse, Aqua Park Zakopane, Jules, Magnesia, Schronisko Górskie PTTK na Polanie Chochołowskiej, PKL Kasprowy Wierch, Schronisko Górskie PTTK na Hali Ornak, Gugu Park, Compex, Fitcast, Camp Olimp, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Województwo Małopolskie.

Patronat medialny TFB objęły: Radio Eska, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, Kwartalnik Taternik, Outdoor Magazyn, Wspinanie.pl, Tatromaniak, Magazyn Na Szczycie, Magazyn Góry oraz UltraWomen.pl.

Informacja organizatora
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum