Thule Topio oraz Thule Nanum – szwedzkie nowości na górskie wędrówki [sponsorowany]

Szwedzka marka Thule nie od dziś znana jest ze świetnych, przemyślnie zaprojektowanych plecaków trekkingowych i turystycznych. Do jej oferty trafiły dwie nowości z tej rodziny – Thule Nanum oraz Thule Topio (każdy z nich występuje w dwóch wersjach o różnej pojemności). Nowe plecaki wyposażono m.in. w znany z innych plecaków firmy doskonały system wentylacji pleców oraz ergonomiczny system nośny.

Nowości stworzono wedle sprawdzonej zasady „każdemu wedle potrzeb” – to dlatego plecaki występują w różnych wersjach „pojemnościowych”, tak by każdy mógł wybrać model idealnie pasujący do preferowanej przez niego formy i długości wycieczek w góry (i nie tylko).

Plecak Thule Namun 18L – trekking na Islandii (fot. Thule)

Thule Nanum – na krótsze wycieczki

W rodzinie Thule Nanum znajdziemy dwa plecaki – o pojemności 18 oraz 25 litrów, co czyni je idealnymi na krótkie, jedno- lub dwudniowe wypady, wspinaczkę czy wycieczkę po mieście. Na tylnej ściance znajdziemy siatkowy panel, który zapewnia przepływ powietrza między plecakiem a plecami, co zdecydowanie docenimy w upalne dni. Ergonomiczny, wygodny stelaż zapewnia komfort przenoszenia.

Plecaki Thule Nanum (fot. Thule)

W rodzinie Thule Nanum znajdziemy dwa plecaki – o pojemności 18 oraz 25 litrów, co czyni je idealnymi na krótkie, jedno- lub dwudniowe wypady, wspinaczkę czy wycieczkę po mieście (fot. Thule)

Plecak został wykonany z tkaniny Nylon Oxford 420d, powleczonej ekologiczną powłoką 1500 mm C-0 DWR – takie połączenie nie tylko świetnie chroni wnętrze przed zalaniem, ale też jest przyjazne dla środowiska na etapie produkcji i utylizacji.

Plecak Thule Namun 18L – trekking na Islandii (fot. Thule)

Jak to zwykle w przypadku plecaków Thule bywa, znajdziemy tu przemyślnie rozmieszczone kieszenie i przegrody – w modelu 25l z przodu mamy np. zewnętrzną kieszeń, w której można szybko i łatwo umieścić np. kurtkę, zaś w obu modelach znajdziemy szerokie otwarcie ułatwiające dostęp do wnętrza oraz boczne siatkowe kieszenie na butelki, przekąski czy telefon.

Oba modele – Thule Nanum 18L i 25L – mają też pętle na sprzęt do mocowania narzędzi do wspinaczki górskiej, kijków trekkingowych itp., a 15-milimetrowy pas na talię pozwala na ustabilizowanie plecaka (fot. Thule)

Pasy kompresyjne pozwalają dopasować rozmiar plecaka do stopnia zapakowania, można też ich użyć do przytroczenia do niego dodatkowego ekwipunku. Oba modele mają też pętle na sprzęt do mocowania narzędzi do wspinaczki górskiej, kijków trekkingowych itp., a 15-milimetrowy pas na talię pozwala na ustabilizowanie plecaka (gdy nie jest używany, można go odpiąć).

Thule Topio, czyli sprzęt na górskie wyprawy

Dla wędrowców poszukujących nieco większej pojemności idealnym rozwiązaniem będzie z kolei plecak Thule Topio, występujący w wersji o pojemności 30 lub 40L. Takie pojemności sprawdzą się już podczas kilkudniowych wypraw (a nawet dłuższych, jeśli jesteśmy fanami wędrowania „na lekko”). W tych nowościach znajdziemy m.in. doskonały system regulacji szelek MicroAdjust Suspension, przewiewny tylny panel z siatki (podobnie jak w modelu Thule Nanum), dodatkową osłonę przeciwdeszczową czy długie boczne zamki błyskawiczne, pozwalające na łatwy dostęp do zawartości na górze i środku plecaka.

Dla wędrowców poszukujących nieco większej pojemności idealnym rozwiązaniem będzie z kolei plecak Thule Topio, występujący w wersji o pojemności 30 lub 40L (fot. Thule)

Modele z tej serii również wykonane są z tkaniny Nylon Oxford 420d z powłoką 1500 mm C-0 DWR, a także wyposażone w chowane pętle na sprzęt, dyskretne uchwyty zewnętrzne i liczne pasy kompresyjne służące do mocowania sprzętu i stabilizacji ładunku.

Plecak Thule Topio 40L – Przednia, otwarta kieszeń daje szybki dostęp np. do kurtki, a pas biodrowy wyposażono w wygodne kieszenie na telefon czy przekąski, dostępne bez zdejmowania plecaka (fot. Thule)

Przednia, otwarta kieszeń daje szybki dostęp np. do kurtki, a pas biodrowy wyposażono w wygodne kieszenie na telefon czy przekąski, dostępne bez zdejmowania plecaka.

Thule Topio 30 L (fot. Thule)

Nowości są już dostępne na polskim rynku. Ceny plecaków z serii Thule Nanum zaczynają się od 409 zł, zaś Thule Topio – od 699 zł. Więcej informacji znaleźć można na stronie Thule.com.

Materiały prasowe Thule
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum