Rock Master 2022: już jutro transmisje live na kanale YouTube

Dobra wiadomość dla kibiców. Jutrzejsze zawody Rock Master w Arco będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube.

***

29 lipca odbędzie się 35. edycja Rock Master – imprezy, na którą zjeżdża co roku światowa czołówka. W tym roku nie zobaczymy co prawda jednego z najbardziej utytułowanych zawodników Rock Master (więcej o absencji Adama Ondry TUTAJ), ale znanych nazwisk oczywiście nie zabraknie. W sumie 8 zawodniczek i 8 zawodników zaprezentuje się na stadionie w Arco w dwóch konkurencjach.

 • KO Boulder – bouldery rozgrywane w systemie KO (knock-out), co oznacza stopniowe eliminowanie z finału zawodników z najgorszymi wynikami na poszczególnych przystawkach.
  Cztery bouldery (w przeddzień zawodów wspinacze mają okazję je przetestować) i pięć rund, w każdej zawodnik może oddać po trzy próby na problemie, dwóch z najgorszym wynikiem odpada.

Kobiety startują jutro o 12.15, mężczyźni o 16.15: • Duel – specjalność zakładu, konkurencja premiująca zawodników świetnych technicznie i przy tym potrafiących pokonywać drogi w sprinterskim tempie. Dwóch zawodników wspina się (z dołem) równolegle po identycznej drodze. Ten, który pokona swoją drogę szybciej, przechodzi do następnej rundy.

  W tym roku organizatorzy zdecydowali się wprowadzić nowe zasady, wspinacze będą mieli okazję sprawdzić drogę już w przeddzień zawodów, co najpewniej zaowocuje jeszcze szybszymi przejściami w finałach.

Duel zaplanowano na godzinę 21.30:
Stawka zawodników – Arco Rock Master 2022

Kobiety

 1. Camilla Moroni
 2. Laura Rogora
 3. Jessica Pilz
 4. Vita Lukan
 5. Stasa Gejo
 6. Yeutong Zhang
 7. Seo Chaehyun
 8. Eugenia Kazbekowa

Mężczyźni

 1. Jakob Schubert
 2. Stefano Ghisolfi
 3. Martin Stranik
 4. Michael Piccolruaz
 5. Pan Yufei
 6. Luka Potocar
 7. Fedir Samoilov
 8. Nicolai Uznik

źródło: www.rockmasterfestival.com
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum