PŚ w Villars – Janja Garnbret potwierdza dominację w prowadzeniu

Ostatnim aktem Pucharu Świata w Villars były zmagania pań w konkurencji prowadzenie. Ciekawa droga, z selekcyjnym skokiem, stanowiła nie lada wyzwanie dla wszystkich dziewczyn z wyjątkiem… Tak, zawody wygrała Słowenka Janja Ganrbret. Kolejne miejsca na podium zajęły Amerykanki – Brooke Raboutou i Natalia Grossman.

Janja Ganrbret podczas półfinałów w Villars 2022 (fot. Lena Drapella / IFSC)

Żywa legenda Janja Garnbret dała popis wspinania od pierwszych metrów. Żadnych wahań, pewne i szybkie przechwyty, optymalne ustawienia – emanuje z jej wspinania, może nie artyzm (Jain Kim była w tym wyjątkowa), ale niezwykła perfekcja i siła. Boulderowe mistrzostwo pokazała na samym końcu drogi. Błyskotliwy przeskok w bok i radosna końcówka – jedyny top! Graty!

Brooke Raboutou podczas półfinałów w Villars 2022 (fot. Lena Drapella / IFSC)

Brooke Raboutou zawahała się przy skoku, ale w końcu poradziła sobie z nim bez problemu. Potem już z dużą kontrolą i spokojem wspinała się do ostatniego kruksa przed topem – sięgnięcie w lewo do ścisku to było już za dużo.

Specjalistka od boulderów Natalia Grossman (zwyciężczyni większości tegorocznych edycji boulderowgo PŚ) oddała bardzo dobrą próbę – poruszała się pewnie, sprawnie pokonała (zaprocentowało doświadczenie z baldów) skok do wielkiej, obłej struktury. Na końcówkę zabrakło jej wytrzymałości.

PŚ w Villars w prowadzeniu 2022 – wyniki konkurencji pań

Zawody w Villars pokazują, że królowa jest tylko jedna – Janja po rezygnacji ze startów w boulderowym pucharze, wzorem lat ubiegłych ponownie dominuje w prowadzeniu. Wygrała teraz Villars oraz tydzień temu w Innsbrucku. To jej 50 medal w pucharowych startach! Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejny Puchar Świata w Chamonix. To już za tydzień.

Sprocket
Źródło: transmisja Eurosport
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum