21 lipca 2022 07:53

PŚ w prowadzeniu przenosi się do Briançon (22-23 lipca)

Już za moment, w dniach 22-23 lipca, w Briançon zawodnicy rozegrają czwartą imprezę Pucharu Świata w konkurencji prowadzenie. Na listach startowych 185 zawodników.

Natalia Grossman w PŚ Chamonix 2022 (fot. Lena Drapella Photography)

Natalia Grossman w PŚ Chamonix 2022 (fot. Lena Drapella Photography)

***

Trzy razy Janja Garnbret i po razie Colin Duffy, Taisei Homma oraz wracający po dłuższej przerwie na międzynarodowy panel Adam Ondra. Tak wygląda lista zwycięzców tegorocznych imprez Pucharu Świata w prowadzeniu. Przed zawodnikami impreza numer 4 w sezonie – Briançon.

Jak zarysuje się scenariusz damskiej rywalizacji w Briançon, można się domyślać. Janja Garnbret po prostu robi swoje i jest na dobrej drodze do zdobycia kolejnej statuetki. Choć oczywiście ma obok siebie fantastyczne zawodniczki, jak choćby Laura Rogora, Chaehyun Seo, Jessica Pilz czy Brooke Raboutou. U mężczyzn po trzech edycjach niewiele wiadomo, najlepszym bilansem po trzech rozdaniach może pochwalić się Taisei Homma. Japończyk był pierwszy w Villars, w Chamonix uległ jedynie Adamowi Ondrze.

W Briançon nie będzie czasówek, nie zobaczymy więc naszych zawodników. Warto jednak nadmienić, że w ekipie routesetterskiej działa Olga Niemiec (obok Yanna Genoux i szefa zespołu Alberto Gnerro).

Plan rozgrywek, Briançon 2022:

Piątek, 22 lipca

  • 9.00 – eliminacje
  • 20.00 – półfinały

Sobota, 23 lipca

  • 20.00 – finały, zaczną mężczyźni

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum