Pucharowa karuzela przeniosła się do Francji, a dokładniej do Chamonix. Dzisiaj rozegrano kwalifikacje czasówek, które przyniosły rekord świata. Autorem, kolejnego już w tym roku rekordowego biegu jest nie kto inny, jak Indonezyjczyk Kiromal Katibin. Zatem od dzisiaj najlepszy wynik na świecie w konkurencji panów wynosi – 5.00 s (dokładny odnotowany czas brzmiał 5,009 s)! W finałach zobaczymy również 3 Polki – Aleksandrę i Natalię Kałuckie oraz Patrycję Chudziak.

Kiromal Katibin znowu to zrobił! Nowy rekord świata – 5.009 s (fot. Lena Drapella / IFSC)
Za Katibinem uplasowało się 4 zawodników z Chin, którzy „wykręcili” bardzo dobre czasy – między 5.15 a 5.22 s. W czołówce, 6. miejsce, pojawił się dawny mistrz Irańczyk Reza Alipour Shenazandifard 5.28 s.
https://twitter.com/ifsclimbing/status/1545474139716292608

Kiromal ma powody do radości – nowy rekord świata 5.009 s (fot. Lena Drapella / IFSC)
Podczas eliminacji poprawiono kilka rekordów kraju:
- Chan Cheung-chi Shoji, Hong Kong, 6.05 s,
- Matthew Fall, Wielka Brytania, 6.55 s,
- Michael Finn-Henry, Kanada, 5.69 s,
- Sebastian Lucke, Niemcy, 5.64 s,
- Omasa Ryo, Japonia, 5.58 s,
- Valentin Sternik, Argentyna, 7.21s.
W konkurencji pań na czele po kwalifikacjach, zwyciężczyni z Villars Chinka Lijuan Deng 6.74 s (rekord Azji). Na 2. miejscu Indonezyjka Raji Sallsabillah 6.85 s. Trzecią pozycję zajmuje Aleksandra Kałucka z dobrym czasem 6.87 s.
Natalia Kałucka ostatecznie na 7. miejscu – 7.15 s, a Patrycja Chudziak na 13. – 7.41 s.
Finały jutro o 21.00. Relacja na kanale Eurosport 1 oraz internetowej platformie Player.pl – Eurosport Extra.
Sprocket
Źródło: IFSC
CIESZ SIĘ WSPINANIEM, CIESZ SIĘ CZYTANIEM
Mamy nadzieję, że ten tekst Ci się spodobał, że Cię zainspirował, zaciekawił, dostarczył Ci informacji. Jeśli tak to zachęcamy Cię do wsparcia serwisu. Dzięki Tobie będziemy mogli działać jeszcze lepiej. Wielkie dzięki! Do zobaczenia na ściance albo w skałach.
REKLAMA
DWS jest o wiele ciekawsze.
[img]https://images92.fotosik.pl/606/8399cc49eb5c2636med.jpg[/img]
Odpowiedzi: 1