Po Villars PŚ przenosi się do Chamonix, a tam prowadzenie i sprinty

Po Villars jak zawsze Chamonix. Zbliża się kolejny Puchar Świata – prowadzenie i sprinty już w najbliższy weekend (8-10 lipca).

Swoje pierwsze złoto w PŚ wywalczył w Vllars Japończyk Taisei Homma Villars (fot. Lena Drapella Photography)

Swoje pierwsze złoto w PŚ wywalczył w Vllars Japończyk Taisei Homma Villars (fot. Lena Drapella Photography)

***

W alpejskiej scenerii, wielu uważa, że najlepszej w całym pucharowym cyklu, spotkają się sprinterzy i „prowadzący”. W tej ostatniej konkurencji zawodnicy rozegrają trzecią partię w sezonie. W dwóch pierwszych, w Innsbrucku i Villars, najlepsza była Janja Granbret. Słowenka ma kapitalny dorobek. Aktualna mistrzyni olimpijska aż 50 razy stawała na podium PŚ(!), 34 razy wygrywała złoto, w tym 20 razy właśnie w prowadzeniu. Wśród mężczyzn póki co mamy dwóch zwycięzców, zarazem debiutantów na najwyższym podium w PŚ – w Innsbrucku triumfował Amerykanin Colin Duffy, a w Villars Japończyk Taisei Homma (co tylko potwierdza jak bogatą kadrą dysponują Japończycy).

Janja Garnbret w Villars (fot. Lena Drapella Photography)

Janja Garnbret w Villars (fot. Lena Drapella Photography)

Swoich sił w prowadzeniu spróbuje w Chamonix Kuba Ziętek, w biegach wystąpią siostry Natalia i Ola Kałuckie oraz Patrycja Chudziak. W sprintach w tym sezonie padają kosmiczne wyniki, rekordy świata padają jeden po drugim. Tylko podczas rundy eliminacyjnej w Villars Indonezyjczyk Kiromal Katibin dwukrotnie podbił poprzeczkę – aktualny rekord wynosi 5.04 s (więcej o sprintach w Villars TUTAJ). Wśród kobiet to 6.53 s, taki czas ustanowiła w kwalifikacjach w Salt Lake City Ola Mirosław.

Plan rozgrywek, Chamonix 2022

Piątek, 8 lipca

Kwalifikacje na czas

Sobota, 9 lipca

10.00 – kwalifikacje w prowadzeniu
21.00 – finały na czas

Niedziela, 10 lipca

10.00 – półfinały w prowadzeniu
20.30 – finały w prowadzeniu

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum