Pierwsze Drużynowe Mistrzostwa Polski w boulderingu – eliminacje za nami

Drugi dzień rywalizacji na ścianie Bronx to premiera zupełnie nowego formatu zawodów wspinaczkowych. W sobotę 2 lipca rozstrzygnęły się kwestie mistrzostw Polski w boulderingu, w kategoriach juniorskich, W niedzielę 3 lipca od rana rywalizowaliśmy w pierwszych Drużynowych Mistrzostwach Polski w boulderingu.

Pierwsze eliminacje pierwszych drużynowych Mistrzostw Polskie w boulderingu

Pierwsze eliminacje pierwszych drużynowych Mistrzostw Polskie w boulderingu

IFSC zaproponowała i przetestowała nowy format zawodów przy okazji pucharu świata w Salt Lake City niespełna miesiąc temu i właściwie nikt nie wiedział czym to się je.

W eliminacjach wystartowało w sumie trzynaście 4-osobowych drużyn (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) pod opieką trenera. Drużyna miała do pokonania w sumie sześć bulderów podzielonych na trzy sekcje po dwa baldy. Podczas pięciominutowej rotacji drużyna wspina się w określonej sekcji podzielona prze trenera na dwie pary mieszane. To trener, który wcześniej brał udział w obserwacji baldów decyduje, która zawodniczka i który zawodnik atakuje bald 1A, a która bald 1B. Pary można zestawiać dowolnie w każdej sekcji, zachowując jednak ich mieszany charakter (zawsze zawodniczka i zaowdnik). Co ciekawe podział na pary musi być ustalony po obserwacji, jeszcze ptrzed rozpoczęciem startów.

No i cóż. Reszta to już klasyczny bouldering, przy czym w danej sekcji podczas rotacji mamy całą drużynę plus trenera. Couching, podpowiedzi, czyszczenie chwytów jest dozwolone i jak łatwo obliczyć, drużyna podczas jednej rotacji w sekcji może urobić max cztery TOPy (każdy zawodnik może mieć jeden TOP), a max w eliminacjach to 12 TOPów.

Tyle o zasadach, a teraz wyniki eliminacji i skład sześciozespołowego finału, który rozpocznie się od godziny 15:00.

Wyniki eliminacji drużynowych Mistrzostw Polski w boulderingu

1. KW Częstochowa (trener Paweł Wyciślik) 8T 10Z
2. Speleoklub Częstochowa/Korona Kraków (trener Maciej Oczko) 7T 8Z
3. Avatar Old Team Kraków (trener Łukasz Smagała) 5T 9Z
4. Zerwa Wrocław (trener Bogna Jakubowicz) 5T7 8Z
5. Skarpa Bytom (trener Sebastian Kurek) 5T11 8Z12
6. Pol-Inowex Skarpa Lublin (trener Grzegorz Gajaszek) 5T11 8Z22

Rafał Nowak
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum