18 lipca 2022 10:24

Jessica Pilz i Sascha Lehmann mistrzami World Games 2022 w prowadzeniu

W Birmingham trwają World Games 2022. Jedną z rozgrywanych dyscyplin jest wspinaczka. Po czasówkach (udanych dla polskich sprinterów, srebro wywalczyła Natalia Kałucka), wyłoniono mistrzów w konkurencji prowadzenie.

Jessica Pilz w Chamonix 2022 (fot. FB J. Pilz)

***

Wśród kobiet złoto zdobyła Jessica Pilz. Austriaczka, druga po kwalifikacjach, pokonała w finale Japonkę Natsuki Tanii (jedyny top w eliminacjach). Jessica jest jedną z czołowych zawodniczek w prowadzeniu, startuje regularnie w Pucharze Świata. W tym sezonie póki co idzie jej średnio, w Villars była dopiero 26., ale już w Chamonix stanęła tuż za podium, zajęła 4. pozycję. Kolejny pucharowy sprawdzian już za kilka dni w Briançon (22-23 lipca).

Podium kobiet w prowadzeniu:

1. Jessica Pilz (Austria) 42+
  2. Natsuki Tanii (Japonia) 35
  3. Lana Skusek (Słowenia) 34+

W męskiej stawce mistrzem World Games 2022 został Szwajcar Sascha Lehmann z jedynym topem wśród finalistów. Na srebrnej pozycji uplasował się Japończyk Masahiro Higuchi, brąz wywalczył Francuz Mejdi Schalck.