22 lipca 2022 09:14

Dave Graham robi pierwsze powtórzenie „Fuck the System” 8C+

W kapitalnej formie jest Dave Graham. 25 czerwca zrobił pierwsze powtórzenie Fuck the System 8C+ w Fionnay (Valais), notabene projektu swojego autorstwa sprzed lat, który jako pierwszy rozwiązał Shawn Raboutou.

Dave Graham na "Fuck the System" 8C+ (fot. FB D. Graham)

Dave Graham na „Fuck the System” 8C+ (fot. FB D. Graham)

***

Fuck the System zrobił latem ubiegłego roku Shawn Raboutou, ale napisał o swoim przejściu dopiero w tym sezonie. Sam projekt wymyślił lata temu właśnie Dave Graham, dodając niższy (prostujący) start do swojego Foundation’s Edge 8C.

Dave Graham:

W ubiegłym roku Shawn Raboutou zrobił imponujące przejście sposobem, który przewidziałem dla niższych wspinaczy, ale absolutnie niemożliwym dla mojego wzrostu i stylu wspinania. Po spędzeniu zimy w Ticino doskonaląc boulderowy warsztat, zwłaszcza klinowania kolan, przyjechałem do rejonu na krótko przed wyjazdem do Grecji w maju i znalazłem potencjalną sekwencję z bardzo delikatnym klinowaniem. Wróciłem 16 dni później, zacząłem składać patenty i ku swojemu zdziwieniu zacząłem łączyć sekwencje(…).

Dave Graham na "Fuck the System" 8C+ (fot. FB D. Graham)

Na „Fuck the System” 8C+ (fot. FB D. Graham)

Boulder padł ostatecznie po około pięciu tygodniach prób. Cała opowieść na FB Dave’a Grahama.

W jak doskonałej jest dyspozycji, 41-letni Graham pokazał w kwietniu tego roku. Otworzył wtedy w Val Bavona (Ticino) –Euclase 8C+. „O ile nie przegapiłem czegoś dużego, jestem pewny wyceny, zwłaszcza w porównaniu ze wszystkim, po czym do tej pory się wspinałem” – pisał po przejściu. Więcej o tym przejściu TUTAJ.

źródło: FB D. Graham
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum