10 lipca 2022 08:27

Chińczycy znów najlepsi w sprintach. W Chamonix zwyciężają Lijuan Deng i Jinbao Long

Wczoraj w Chamonix rozegrano finały sprintów. Znów na najwyższym podium stanęli Chińczycy, Lijuan Deng i Jinbao Long. Po srebro pobiegła Aleksandra Kałucka.

Złoto w sprintach znów trafia do Chińczyków (fot. Lena Drapella Photography)

Złoto w sprintach znów trafia do Chińczyków (fot. Lena Drapella Photography)

***

W tym sezonie mamy okazję oglądać w Pucharze Świata kosmiczne biegi – sprinterzy biją rekordy świata, swoich krajów, padają też życiówki. Nie inaczej było w Chamonix. W eliminacjach znów padł trudny do wyobrażenia czas, Indonezyjczyk Kiromal Katibin przebiegł ścianę w 5,009 s, wykręcając nowy rekord świata. Ostatnie zdanie w całych zawodach należało jednak do Chińczyka Jinbao Longa, który zwyciężył ze świetnym czasem 5.11 (jego pierwsze złoto w Pucharze, tydzień wcześniej w Villars był trzeci), bijąc w finałowym pojedynku Hiszpana Erika Noyę Cardonę (5.49 s).

Pełne wyniki mężczyzn TUTAJ.

Wśród kobiet drugie złoto z rzędu zdobyła Lijuan Deng, poprawiając przy okazji rekord Azji (6.55). Chinka wyprzedziła w finale świetnie dysponowaną Aleksandrę Kałucką – 6.64 to nowa życiówka Oli i zarazem piąte podium w sprinterskim Pucharze Świata. Jej siostra, Natalia, zajęła 7. pozycję, a Patrycja Chudział kończy zawody na 12. miejscu.

Najlepsza w Chamonix Lijuan Deng (fot. Lena Drapella Photography)

Najlepsza w Chamonix Lijuan Deng (fot. Lena Drapella Photography)

Pełne wyniki kobiet TUTAJ.

Dziś w Chamonix prowadzenie:

10.00 – półfinały
20.30 – finały

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum