6 lipca 2022 09:52

Anak Verhoeven prowadzi „Jungfrau Marathon” 9a

Belgijka Anak Verhoeven poprowadziła Jungfrau Marathon 9a w szwajcarskim rejonie Gimmelwald. To drugie kobiece przejście, w 2019 roku na drogę wspięła się Katherine Choong.

Anak Verhoeven na "Jungfrau Marathon" 9a (John Thornton Photography)

Anak Verhoeven na „Jungfrau Marathon” 9a (fot. John Thornton Photography)

***

Wcześniej mistrzyni panelu, od kilku lat mistrzyni skały – Anak Verhoeven pokonała kolejną drogę w dziewiątkowych trudnościach. Tym razem pada Jungfrau Marathon w Gimmelwald, linia Simona Wandelera sprzed piętnastu lat.

Jungfrau Marathon to 20 metrów słusznego przewieszenia. Amerykanin Jonathan Siegrist, do którego należy najprawdopodobniej dopiero pierwsze powtórzenie z 2016 roku, pisał o surowym teście wytrzymałości siłowej z jednym słabym restem. W 2019 test na szóstkę w zdała Szwajcarka Katherine Choong. Przejście Anak jest drugim kobiecym.

Belgijka ma kapitalny dorobek w skałach. Trudne drogi prowadziła jeszcze w czasie, kiedy regularnie startowała na panelu (wielokrotnie stawała na podium Pucharu Świata w konkurencji prowadzenie, w 2016 była druga w klasyfikacji generalnej, w 2017 zdobyła złoto na mistrzostwach Europy w Campitello di Fassa i wygrała World Games we Wrocławiu). W 2021 roku w wieku 24 lat podjęła decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej. Teraz, już na pełny etat, działa w skałach.

Anak Verhoeven na "Joe Cita" 9a (fot. Toni Mas Buchaca)

Anak Verhoeven na „Joe Cita” 9a (fot. Toni Mas Buchaca)

Poniżej wybrane przejścia Anak, te z górnej półki:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum