23 czerwca 2022 15:23

Znamy finalistów PŚ w Innsbrucku

Właśnie zakończyły się męskie półfinały PŚ w boulderingu rozgrywane w Innsbrucku. Emocjonujące zmagania wyłoniły szóstkę finalistów, którzy już dzisiaj o 19:45 zmierzą się w finałowej rozgrywce.

Yoshiyuki Ogata przystąpi do finałów z pierwszego miejsca

Yoshiyuki Ogata przystąpi do finałów z pierwszego miejsca

***

Routesetterzy przygotowali zestaw efektownych baldów, umiejętnie rozrzucający stawkę. Mimo że półfinały zostały rozstrzygnięte właściwie na trzech i pół baldach, ponieważ techniczną czwórkę z zaskakującym wyporem zdołali zatopować jedynie zawodnicy, którzy swoje szanse na awans stracili na pierwszych trzech problemach.

Jakob Schubert walczył mocno, ale musiał pożegnać się ze wspierającą go publicznością

Jakob Schubert walczył mocno, ale musiał pożegnać się ze wspierającą go publicznością

Niestety awansu nie zdołał zagwarantować sobie reprezentant gospodarzy, Jakob Schubert. Utytułowanemu Austriakowi nie pomogło wsparcie publiczności, wyraźnie brakowało mu sił na często mocno fizyczne problemy.

Najpewniej zaprezentował się Yoshiyuki Ogata, ale wszyscy pozostali finaliści mogą tutaj mocno namieszać. Moc pokazał zarówno młody Colin Duffy, jak i doświadczony mistrz Kokoro Fujii. Świetnie wspinał się także Niemiec Yannick Flohé oraz Koreańczycy: Dohyun Lee i Jongwon Chon.

Wyniki półfinałów w Innsbrucku

Wyniki półfinałów w Innsbrucku

Finały, które rozpoczną się o 19:45, będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum