14 czerwca 2022 09:18

Dziewiąte 8C Willa Bosiego w tym roku: „Outliers”

Jak tak dalej pójdzie, Will Bosi powtórzy wszystko, co najtrudniejsze na Wyspach. Tym razem padło Outliers 8C w Trowbarrow ((Lancashire).

Will Bosi na "Outliers" 8C (fot. arch. W. Bosi)

Will Bosi na „Outliers” 8C (fot. arch. W. Bosi)

***

To już dziewiąte 8C Szkota w tym roku. Przed momentem była autorska propozycja o nazwie Trance w Badger Cove, jeszcze wcześniej, ale też w czerwcu, drugie przejście boulderu Aidana Robertsa – Silent Singer w Bowderstone.

Teraz znów na celowniku Bosiego pojawiła się linia Robertsa, i znów właśnie do niego trafia drugie przejście. A chodzi o problem Outliers w kamieniołomie Trowbarrow, na Shelter Stone, który Aidan Roberts otworzył w 2020 roku.

Na filmie wydaje się wkaszalne, ale pewnie tylko tak wygląda… Tym bardziej, że Bosi pisze ostrej walce, czterech ukruszonych stopniach i wielokrotnych zmianach patentów. Boulder z Trowbarrow prezentuje się tak:
Will Bosi tak pisał wczoraj o wspinaniu na Outliers:

Strasznie się cieszę, że udało mi się zrobić drugie przejście po epickiej walce! Boulderu próbowałem wcześniej raz, w 2020 roku, byłem wtedy bliski przejścia, ale ułamałem kluczowy stopień i bez niego nie miałem wystarczającej mocy, by to zrobić. Tak więc postanowiłem odpuścić i ostatecznie wróciłem wczoraj.

Od razu poczułem się wystarczająco silny i znalazłem nowy stopień! Ale tak jak poprzednio, gdy byłem coraz bliżej sukcesu, stopień się ułamał… i tak zdarzyło się wczoraj trzy razy, zanim udało mi się przebrnąć przez nową sekwencję i zatopować!

Co następne?

źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum