22 czerwca 2022 09:28

W Innsbrucku odbył się Puchar Europy na czas: polscy sprinterzy poza finałami

21 czerwca w Innsbrucku rozegrano Puchar Europy w konkurencji na czas. Startowali polscy sprinterzy. Niestety, nie udało im się awansować do czołowych ósemek.

PE Innsbruck 2022 (fot. www.austriaclimbing.com)

PE Innsbruck 2022 (fot. www.austriaclimbing.com)

***

Innsbruck to w ostatnich dniach stolica sportowego wspinania. Dziś wystartował Puchar Świata boulderowców i wspinaczy z liną, właśnie trwają kwalifikacje w boulderingu (więcej o zawodach TUTAJ). Natomiast wczoraj rozegrano w Innsbrucku Puchar Europy na czas.

W Austrii biegali nasi sprinterzy. Wśród dziewczyn Anna Brożek zajęła 10. miejsce, a Patrycja Chudziak zamknęła stawkę na 11. pozycji (falstart). Na najwyższym podium stanęła Hiszpanka Leslie Adriana Romero Pérez.

W męskich biegach najszybszy był Matteo Zurloni z Włoch (5.66). Miejsca Polaków to odpowiedni: Oskar Szalecki (14. miejsce), Hubert Przytuła (17. miejsce), Marcin Dzieński (22. miejsce, falstart).
Pełne wyniki na stronie IFSC.

Kolejny Puchar Europy zaplanowano na 16-17 lipca. W Żylinie rozegrane zostaną dwie konkurencje – prowadzenie i czasówki.

***

Na listach startowych rozpoczynającego się dziś Pucharu Świata (bouldering plus prowadzenie) trójka naszych zawodników: Barbara Wójcik, Jakub Ziętek i Piotr Schab.

Właśnie trwają kwalifikacje w boulderingu, transmisja na żywo na pod adresem: https://www.facebook.com/austriaclimbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum