23 czerwca 2022 11:23

Dziś w Innsbrucku półfinały i finały PŚ w boulderingu mężczyzn

Dziś w Innsbrucku pierwsza partia decydujących rund szóstej edycji Pucharu Świata 2022 w boulderingu. Na pierwszy ogień mężczyźni, kobiety walczyć będą jutro.

PŚ Innsbruck 2022 (fot. Nils Lang)

PŚ Innsbruck 2022 (fot. Nils Lang)

***

Po eliminacjach na czele stawki Japończycy Yoshiyuki Ogata (jako jedyny przeszedł wszystkie bouldery od strzału) i Rei Kawamata. W półfinałowej dwudziestce zobaczymy w sumie sześciu japońskich zawodników, w tym Tomoę Narasakiego. Zapowiada się świetny półfinał, o awans do czołowej szóstki powalczą między innymi Austriak Jakob Schubert, Koreańczyk Jongwon Chon, Amerykanin Sean Bailey i Niemiec Alex Megos.

Plan na dziś:

  • 13.00 – półfinały mężczyzn w boulderingu
  • 19.45 – finał mężczyzn w boulderingu

Decydujące rundy w boulderingu kobiet zaplanowano na jutro. W kwalifikacjach najlepiej spisały się Japonka Futaba Ito (podobnie jak jej rodak Yoshiyuki Ogata pokonała komplet problemów fleszem) i Serbka Stasa Gejo. W półfinale wystartuje też liderka tegorocznego rankingu Natalia Grossman. Amerykanka ma szansę na piąte zwycięstwo z rzędu…

Polscy zawodnicy po eliminacjach daleko w rankingu. Barbara Wójcik zajęła 55. miejsce, a Jakub Ziętek  był 97.

Zawody będą transmitowane w Polsce na kanale Eurosport Extra w Playerze (półfinały i finały) i w wybranych krajach europejskich w ramach Discovery+. Darmowe retransmisje będzie można obejrzeć na kanale The Olympic Channel, 24 godziny po zakończeniu każdej rundy zawodów.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum